2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Düğün gününüz için saçınız ve makyajınız kadar güzelliğinizi vurgulayacak unsurlardan birisi de ruj seçiminizdir. Peki düğününüz için ruj seçiminde nelere dikkat etmelisiniz, dudak bakımınızı nasıl yapmalısınız?

Düğün temanız, hangi mevsimde olduğunuz ve düğün mekanınız, gelin makyajınıza yön verecektir. Örneğin, yaz aylarında gerçekleştireceğiniz kır düğününüzde yumuşak tonları kullanmanız gerekecektir. Gün boyu nikah salonu, fotoğraf çekimleri derken hem aşırı aydınlık ortamlarda bulunmanız hem de güneşin etkisi ile çok yoğun makyaj tonları hem düğün fotoğraflarınızda güzel görünmeyecek hem de sizi rahatsız edecektir. Ancak, kapalı mekanlarda gerçekleşecek bir düğün konsepti için daha yoğun ve vurgulu bir makyaja ihtiyaç duyacaksınız.

Düğünden Önce Makyaj Provası Yapın

Makyaj tonunuzun seçimini bir kaç düğün öncesi makyaj provası ile tamamlarken ruj seçiminize de yoğunlaşabilirsiniz. Dudak yapınızı dikkate alarak alt ve üst dudak kalınlıklarınızı dengeleyecek şekilde dudak renginizin tonlarında bir dudak kalemi kullanmalısınız. İnce dudak yapısına sahipseniz, kenarlara kontur çekip gölgeler vererek kalınlaştırmanız mümkündür.

Kırmızıdan vazgeçemiyorum diyorsanız size tavsiyemiz rujunuzu bir kapatıcıyla sürmeniz olacaktır. Böylelikle kırmızı tonlarına daha yumuşak bir görünüm katabilirsiniz.

Ruj Seçimi ve Dudak Bakımı
Ruj Seçimi ve Dudak Bakımı

Gün boyu rujunuzun çıkma ihtimaline karşılık düğün çantanızda ufak bir renksiz parlatıcı bulundurabilirsiniz. Kalıcı rujlar her ne kadar gün boyu bu problemi ortadan kaldırsa da, gün sonuna doğru dudak kenarlarında toplanarak iz bırakabileceğini unutmayın!

3 thoughts on “Ruj Seçimi ve Dudak Bakımı

Leyla leyla
01 November, 2019 1 year ago

Düğünde kırmızo ruj sürmeyi düşünüyordum kalıcı olanlarından ama günün sonunda dudak kenarımda toparlanıp beni kötü duruma düşürecepini bilmiyordum yanıma renksiz parlatıcı alıcam iyi gördüm bu siteyi bana fikir verdi teşekkürler. ❤️

Meltem
01 November, 2019 1 year ago

Ozellikle dugun zamanimda en onemli makyaj detayi ruj oluyor. Sizin de belirttiginiz gibi dudak kalemi kullanimi baska bir hava katiyor geline.

Yasemin Topuz
04 November, 2019 1 year ago

Kesinlikle makyaj provası yapın arkadaşlar çok önemli. Özellikle yazıda da belirtildiği gibi rujun tonu çok önemli. Duruşunuzu çok değiştiriyor. Bilginiz olsun. Prova yapsanız bile renksiz parlatıcı mutlaka yanınızda olsun

Leave Comment