15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dugunajandasi.com 300
Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

 • Nişan Masası Nasıl Süslenir?

Konuklarınızı ağırlayacağınız nişanınızda, nişan masası mekan dekorasyonunun en önemli öğelerinden biridir. Davetliler üzerinde aksesuar ve süslemeler olan nişan masalarını dikkatlice inceler. İşinin ehli bir organizasyon firmasına nişan masası süsleme işini emanet ettiğiniz sürece panik yapmanıza gerek yok. Şık nişan masaları ile konuklarınızı etkileyebilir, konuklarınızın etkilendiği bir gece geçirmesini sağlayabilirsiniz. Kusursuz bir nişan hazırlığında nişan masası seçimi çok önemlidir. İyi bir tema seçip hazırlıklara önceden başlarsanız, konuklarınızın hayran kalacağı bir nişan‘a imza atabilirsiniz. Masa süslemeleri seçtiğiniz temaya uygun olmalıdır.

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

 • Mekana Göre Nişan Masası Süslemeleri

Nişan masası seçiminde en belirleyici unsur nişanızın nasıl bir mekanda yapılacağıdır. Gösterişli nişan masa süslemeleri daha çok otel ve tarihi mekanlar için uygundur. Kumsal ya da kır bahçelerinde nişan masası süslemelerinde minimal tasarımlar tercih edilmektedir. Nişan mekanlarına göre nişan masası süsleme önerilerimiz şunlardır:

 • Kır Bahçesi Nişan Masası Süslemeleri

Nişan mekanı tercihiniz kır bahçesinden yanaysa nişan masanızın yeşil yapraklı ve renkli çiçeklerin hâkim olduğu masa örtülerini tercih etmelisiniz. Sanatsal tasarımları seviyorsanız renkli çiçeklerle doldurulan heykel vazoları kullanabilirsiniz. Küçük çiçek ve vazolar beni tatmin etmez diyen iddialı gelin adayları için masa ortası ağaçlar ideal bir seçimdir. Nişan temasına uygun renklerde çiçeklerden oluşan süslemeler ile görsel şölen yaratabilirsiniz.

 • Kumsal’da Nişan Masası Süslemeleri

Nişanınızı kumsalda yapacaksanız masa süslemelerinde ilhamı denizden alabilirsiniz. Balık ağı, denizyıldızı, turkuaz kadehlerle mekana egzotik bir hava katabilirsiniz. Balık ağları, deniz kabukları ve mavi-beyaz tonlarda hazırlanan masalar kumsal’da nişan için ideal masa süslemeleridir.

 • Düğün Salonu Nişan Masası Süslemeleri

Nişanınızı klasik bir düğün salonunda yapıyor olmanız masa süslemesinde doğadan uzaklaşmanızı gerektirmez. Palmiye yapraklarından masa ortası çiçeği, dev yaprak şeklinde suplalar ile nişanınıza görsel şölen katabilirsiniz. Masa ortasında kullanacağınız dalların boyutunun mekanla orantılı olması gerekir.

 • Otel’de Nişan Masası Süslemeleri

Otel salonları kumsal ve düğün salonu gibi mekanlara göre daha ihtişamlı düzenlenmesi gerekir. Masa süslemesi seçiminde iddialı tasarımlara yönelmelisiniz.  Dev buketlerden oluşan masa ortası çiçekler, ışıltılı şamdanlar, renkli runnerlerin kullanıldığı gösterişli nişan masası süslemesi misafirlerinizin hayran kalmasına yetecektir. Gösterişli bir nişan masası süslemesi için dev aksesuar kullanmanız gerekmez. Nişan konseptine uygun uyumlu renkler ve irili ufaklı buketlerle donatılan masalar tercih edilebilir.

 • Tarihi Mekanlar Nişan Masası Süslemeleri

Tarihi mekanlarda nişan masası süslemelerinde gösterişli aksesuarlar kullanabilirsiniz. İddialı tasarımları bu nişan törenlerinde çok rahat sergileyebilirsiniz. Tarihi mekan ile nişan masası süslemesi uyumlu olmalıdır. Dev şamdanlar, avizeler, masa ortası süsleri ve tavan süslemelerini tarihi mekanlarda kullanabilirsiniz. Tarihi mekanların loş ortamlarını dev şamdanlarla aydınlatabilirsiniz. Ağaç dalıyla süslenmiş uzun şamdanlar mekanlara mistik hava katar.

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

 • NiŞAN MASASI SÜSLEME AKSESUARLARI

Nişan masanızı farklı şekillerdeki değişik aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Nişan masa örtünüzü runnerler, masa çiçekleri ve şamdanlar kullanarak göz alıcı masalar kurabilirsiniz. Nişan masası aksesuarları şunlardır:

 • NİŞAN MASA ÖRTÜSÜ: Nişan masa örtüsünde kullanılacak renkler nişan konseptinizle uyumlu olmalıdır. Kış mevsiminde bordo ve lacivert gibi koyu renkler, ilkbahar ve yaz nişanlarında ise sarı, yeşil, pembe ve mavi gibi canlı renklere yer vermelisiniz. Davetli masalarında kullanılan örtüler ve masa üstü çiçeklerin uyumlu olması gerekir. Nişan masası örtüsü kullanmak yerine dantel, tül saten gibi kumaşlardan yapılan runnerleri tercih edebilirsiniz. Çiçek dallı süslemeler ile masanıza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çiçek firmaları ile anlaşarak çıplak masa üzerine sade çiçek yapraklarından oluşan runner yapabilirsiniz.
 • NİŞAN MASASI ÇİÇEĞİ: Nişan masasının en önemli öğelerinden birisi nişan masası çiçeğidir. Büyük ve şık bir mekanda nişanınızı yapacaksanız, masaların üzerine dev vazo koyup içine rengarenk çiçekler koyabilirsiniz. Sade bir kır nişanı için renkli kır çiçeklerini kullanabilirsiniz. Vazo tercihinizi de cam vazodan yana kullanabilirsiniz.
 • NİŞAN MASASI ŞAMDANLARI: Gösterişli bir nişan töreninin olmazsa olması nişan masası şamdanlarıdır. Açık ve kapalı mekanlarda şık bir şamdan ile masalara modern ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tarihi mekanlar için eski tip şamdanları tercih edebilirsiniz.
 • EVDE NİŞAN MASASI SÜSLEME FİKİRLERİ

Evde nişan töreni yapmayı düşünüyorsanız evde nişan masası süsleme fikirlerimize bir göz atın. Ortama bir organizasyon firmasının eli değmiş gibi bir hava katacak şahane önerilerimizi hayata geçirebilirsiniz.  Evde nişan masası süslemede, işe masa arkası fonu ile başlamalısınız. Konsept rengine uygun, perde boyutunda kestireceğin büyük bir kumaşı, perde ruleti ile kornişe geçirin. Dilersen perdenin üzerine, çiçekler, kağıttan kelebekler, pelur kağıttan hazırlanmış süsler, çerçeveler, otrişler asarak ortama değişik bir konsept katabilirsiniz. Perde yerine hazır ayaklar satın alıp, onları da süsleyerek hoş bir masa arkası fonu oluşturabilirsin. Ev nişanlarının olmazsa olmaz konsepti balonlardır. Nişan konseptinize uygun tonda helyum gazı ile doldurulan balonların ucunu rafya kağıtları, tüller, danteller ile bağlayarak, tavandan aşağı sarkıtabilirsin. konsept renginiz metalik ise sarı, pembe altın ve gümüş renklerde boyayacağınız farklı boylardaki şişelerle harika birer vazo yapabilirsin.

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Evde nişan masası süsleme fikirleri

 • ŞIK NİŞAN MASASI MODELLERİ

Minimalist bir gelin adayıysanız çiçeklerle soft renklerin uyumuna dikkat etmelisiniz. Bir kır bahçesinde nişan töreni yapmak istiyorsanız bunun için piknik konseptli masa dekorasyonu tercih etmelisiniz. Nişan masasının en önemli parçası nişan pastasıdır. Nişan pastanızı iyi bir pasta firmasından almalısınız. Nişan pastanızın boyutu nişanınıza gelecek misafir sayısına göre belirlemelisiniz. Nişanınıza gölge düşürmemek adına ziyaretçi sayısına yetecek boyutta nişan pastası siparişi vermelisiniz.

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Nişan masası süsleme fikirleri: Nişan Pastası

Nişan masası süslemesi iki farklı kategoride yapılır. Bir masa ikram masası olsun, bir masa nişan konseptli, nişan tepsisi, gelin damat adayı için kadehler, masa süsleri ve nişan hediyelikleri yer almalıdır. Nişan masası üzerinde gelin ve damat adayının baş harflerinin olduğu magnetler veya nişan tarihini belirten rakam magnetleri tercih edebilirsiniz. Süs olarak da büyük şamdanlar kullanılabilir.

Bahçede nişan yapacaksanız, nişan masasına ve sandalyelere kumaş giydirip renkli kurdeleler ile süsleyin. Nişan masasının üzerine şık bir masa örtüsü ve dantelli runner serin.  Nişanda damadın getirdiği çiçek ve nişan çikolatasını, nişan masası üzerine koyun.

Nişan masası süslerken çiftin resimleri ile yapılan süslemelere yer verin. Bir nevi anı köşesi gibi hazırlayacağınız nişan masası resimlerleri anlamlı bir dekoratif oluşturur.

Nişan masası etrafına koyacağınız sandalyelerin üzerine çiçek ve kurdele koyarak süsleyebilirsiniz. Kullanacağınız tabaklar gümüş, bardaklar kristal olursa nişan masanız daha şık ve egzotik görünür.

Sizlerde nişan masası süslemesi ile ilgili fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

 

Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Paylaş:
Önceki Yazı
Duyulmamış, Farklı Davetiye Sözleri
Sonraki Yazı
Damat Bohçasına Nasıl Hazırlanır ? İçindekiler ve Süsleme

0 Yorum Yap

  Cevap Yaz