Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Büyük şehirlerde nikaha giderken başınıza türlü türlü aksilikler gelebileceğini unutmayın! Büyük bir mutluluk ve heyecanla evden çıkarken aşağıda yazılan nikah günü tavsiyelerine dikkat etmemeniz durumunda çok stresli bir güne başlayabilirsiniz;

Trafiği iyi hesaplayın!

Pek çok şehirde günün belirli saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde hafta sonu ve havanın güzel olması gibi koşullarda trafik tahmininizin de ötesinde olabilecektir. Nikah salonuna ya da düğün mekanınıza giderken alternatif yolları önceden planlamanız ve yola çıkmadan önce mümkünse internet üzerinde yol durumunu incelemeniz yerinde bir adım olacaktır. Hiç birimiz trafik yüzünden kendi nikahımızı kaçırmak istemeyiz.

Zarf isteyenlere alternatif çözüm!

Gelin arabasının önünü kesip zarf istemek hala devam eden bir adettir. Ne yazık ki, daha fazla zarf alabilmek için arabanın önünü kesmelere, araba üzerine atlamalara ya da içeri girmeye çalışmalara kadar uzanan ısrarlar sonucu talihsiz kazalar yaşanabilmektedir. Özellikle yaz aylarında hafta sonu çok yoğun olan nikah salonlarının önünde gruplar halinde çocuklar gelin arabalarının önünü kesmekte ve ciddi tacizlere yol açabilmektedirler. Sizden zarf isteyenler için zarflar içine para yerine kazı kazan gibi oyalayıcı bir şey koymanız zarfı alıp açan kişiyi oyalayacak ve sizin daha rahat bir şekilde oradan uzaklaşmanıza izin verebilecektir.

Küçük bir el çantası hazırlayın!

Havanın ve o günün stresi ile gün içerisinde olası terleme ve kötü kokulara karşı ufak bir el çantası içerisine deodorant ya da parfüm koymanız hem sizi rahatlatacak hem de o güzel günün istenmeyen kokular tarafından çekilmez hale gelmesini önleyecektir. Sıcak havalarda bir kaç tane peçete ve makyaj tazeleyici koymanız da tavsiye edilir.

Nikah Günü Tavsiyeleri
Nikah Günü Tavsiyeleri

Telefonunuzu unutmayın!

Nikah yerini bilmeyen akraba ya da eş dost genellikle aileden yakınlarınızı ya da sizi arayarak mekana nasıl gelebilecekleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışacaklardır. Bu özel günü telefonda adres tarif ederek geçirmek istemiyorsanız en iyisi telefonunuzu gün boyu size yardımcı olabilecek bir akraba ya da arkadaşınıza teslim edin.

Hepinize keyifli bir düğün günü dileğimizle…

Yorum Bırak