Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Sonunda evlilik teklifi yapıldı ve siz hayatınızın “Evet”ini dediniz bile! Sıra geldi kız isteme kısmına. Peki ya erkek tarafı sevdiği kızı ailesinden istemeye giderken nelere dikkat etmeli? İşte kız istemeye giderken yapılacaklar;

Kız istemeye giderken bunları unutmayın!

Kılık Kıyafet

Kız isteme hem iki tarafın ailesinin hem de gelin ve damat adayının diğer tarafın ailesi ile tanışmasına olanak verdiği için damat adayının takım elbise ile kız istemeye gitmesi makbuldür. Pantolon, gömlek ve kravatınızın ütülü olmasını hatırlatmamızda fayda var.

Gelin adayı ise çok aşırı gösterişe kaçmayan şık bir elbise yada etek, bluz gibi bir kombine yapabilirler. Gelin adaylarının bu özel günde makyaj ve saç modellerini yine çok aşırıya kaçmayacak şekilde ayarlamaları hem kız isteme fotoğraflarında hoş bir kare oluşturacak hem de gözleri rahatsız etmeyecektir.

Kız İstemeye Giderken
Kız İstemeye Giderken

Kız İsteme Çiçeği

Adet olarak erkek tarafı kız istemeye giderken bir elinde isteme çikolatası diğer elinde kız isteme çiçeği ile gider. Lilyum, orkide ya da sepet içerisinde gül demetlerinden oluşan güzel bir çiçek aranjmanı çok uygun olacaktır.

Kız İsteme, Söz Çiçeği
Kız İsteme, Söz Çiçeği

Kız İsteme Çikolatası

Eski adetler gümüş tepside çikolata götürmeyi uygun gördüğüne göre kız isteme çikolata seçiminize dikkat etmeniz gerekir. Geleneklerden vazgeçmem diyorsanız isteme çikolatası için gümüş tepsiyi seçebilirsiniz. Eğer yeniliklere açıksanız modern bir porselen tabak, hoş görünümlü bir kristalde ya da şık bir gondolda çikolatanızı sunabilirsiniz.

Kız isteme çikolatası, Söz Çikolatası
Kız isteme çikolatası, Söz Çikolatası

Kız İsteme Söz Yüzüğü

Söz yüzüklerini genelde erkek tarafı alır ve istemenin ardından yüzükler takılır. Söz yüzüğü tercih etmiyorsanız gelin adayına tek taş pırlanta yüzük de alabilirsiniz.

Bu özel günün heyecanı ve mutluluğunu arzu ederseniz bir söz pastası keserek ve fotoğraf çektirerek de tamamlayabilirsiniz. Pasta tercihiniz var ise bunu kız tarafının alması daha uygun olacaktır…

Kız isteme yüzüğü, Söz yüzüğü
Kız isteme yüzüğü, Söz yüzüğü

 

Yorum Bırak