Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Kimi ailelerde nikahtan önce, kimilerinde ise nikahtan sonra gelin evinde hem gelin hem de damat tarafı kadınlarının katılarak gelinin eline kına yakılması en eski adetlerimizden biridir. Düğün ajandası olarak kız tarafının vazgeçilmezlerinden biri olan kına gecesine nasıl hazırlanmalıyız sorusunu sizin için yanıtlıyor.

Kına gecesi malzemeleri denince akla ilk gelen kına kesesi, kına örtüsü ve eldiveni, kına sepeti ve kına gecelerinin olmazsa olmazı nakış işlemeli bindallı kaftandır. Tıpkı düğün gününüz gibi her şeyin çok güzel ve eksiksiz olmasını isteyeceğiniz kına gecenizde akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, kısacası gelen misafirlerinize dağıtılmak üzere mum almayı unutmamanız gerekecektir.

Kına Gecesi Malzemeleri Bindallı
Kına Gecesi Malzemeleri Bindallı

Kına gecesinin en eğlenceli taraflarından bir tanesi ise konuklara  hediye dağıtılmasıdır. Kına keseleri, lavanta keseleri gibi bilindik hediyelerin yanı sıra hemen hemen her yıl yeni bir düğün modası ile karşılaşmaya alışmışken bu sene de yeni düğün trendlerine kına gecelerinde hediye olarak kına yerine oje dağıtımanızı önerebiliriz.

Şimdi yapmanız gereken tek şey kına gecesi hediyenizi seçip bindallınızı hazır etmek!

2 thoughts on “Kına Gecesi Aksesuar ve Malzemeleri

Cemil
01 Kasım, 2019 11 ay ago

Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş Her ayrıntıyı benim üstüme özellikle buna ihtiyacı olan kişiler için gerçekten çok faydalı bilgiler var bence bu yazı Çok işe yarayacak yazılar var bu işte de uzun süredir kullanıyorum ve Bence Beşyıldız zaten çıkar çok iyi bir site ve daha çok yazı yazmak zorundayım çünkü çok iyi yazdılar yapıyorsunuz Pendik Sürekli yorum yapıyorum

Yaşar Okuyan
04 Kasım, 2019 11 ay ago

Kına gecesinin olmazsa olmazı bindallı Bizim zamanımızda bulmak ayrı dert almak ayrı dertti. Şimdi kiralayan firmalar da varmış. Ulaşmak kolay yani genç kızlarımızı üzmeyin gönüllerini hoş edin. Bu tür küçük jestler evliliğin temellerinin sağlam atılmasını sağlar.

Yorum Bırak