Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Düğün gününün ilk saatlerinden itibaren sizi ayakta tutacak gelin ayakkabılarınızın hem içinize sinen bir tasarıma sahip hem de düğününüzü bir felakete dönüştürmeyecek yapıda olmaları gerekecektir. Bunun için aşağıda sıraladığımız bir kaç ipucunun faydası olacağına inanıyoruz;

Topuk yüksekliğine dikkat!

Ayakkabı seçiminizin çok yüksek topuklu olması durumunda fotoğraf çekimlerinden tebriklere kadar uzanan saatlerde ayağınızı rahatsız etme olasılığı söz konusu olabilecektir. Eğer günlük yaşantınızda topuklu ayakkabı giyme alışkanlığınız yok ise fazla yüksek topuklar gün boyu sizi zorlayabilecektir.

Gelin Ayakkabısı Seçimi
Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelinlik rengi önemlidir!

Ayakkabılarınızın gelinliğinizle uyumlu olması çok önemlidir. Her ne kadar gelinlik altında fazla görülmeyeceği düşünülebilse de gelin ayakkabınız gün boyunca illa ki gözükecektir. Bunun için mümkünse gelinlik seçiminizi yaparken nasıl bir ayakkabı seçebileceğinize dair tavsiyeler isteyin. Eğer gelinliğinizi diktiriyorsanız kumaş örneklerini yanınıza alarak ayakkabı seçimine giderseniz gelinliğinizle uyumlu olacak renk tonlarını yakalamanız daha kolay olacaktır.

Ayak yapınıza uygun olsun!

Ayakkabınızın vurması ya da ayak yapınıza uygun olmaması durumunda doğabilecek ağrılar, bir kaç saat için bile olsa tüm gününüzü bir felakete dönüştürebilir. Bunun için hazır ayakkabı ya da özel yapım ayakkabı seçiminizde ayak yapınıza uygun bir ayakkabıyı yaptırmanız ya da seçmeniz çok önemlidir. Deneme aşamasında var olan küçük rahatsızlıklar, düğün günü boyunca ayakta kaldığınız için şeşecek olan ayaklarınıza günün ilerleyen saatlerinde çok fazla acı verebilecektir.

Basacağınız yere göre seçim yapın!

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan kır düğünlerinde çimenlere basmanız muhtemeldir. Bu durumda sivri topuklu bir ayakkabı her adımınızda çimenlere saplanabilecek ve kuğu güzelliğindeki yürüyüşünüzü berbat edebilecektir. Hele bir de akşam saatlerinde yeni sulanmış çimler var ise işiniz çok zor!

Aksiliklere hazırlıklı olun!

Bir kaç deneme sonrasında ayağınıza özel yaptırdığınız ya da hazır bir modeli satın aldığınız gelin ayakkabınızın bağının kopması ya da ayağınızı vurması gibi aksilikler her an karşınıza çıkabilir. Bunun için kopabilecek bir bağa karşı küçük ama sağlam bir çengelli iğne, ayakkabınızın ayağınızı vurma ihtimaline karşı da jel tip ayak bantlarından eşya çantanızda bulundurmanız olası sıkıntıların çözülmesini sağlayabilecektir.

Yanınızda rahat bir ayakkabı bulundurun!

Düğün öncesi otel odanızda ya da dışarıda geçireceğiniz ara vakitlerde ayakkabılarınızı daha rahat bir ayakkabı ile değiştirerek hem ayaklarınızın rahatlamasını sağlayarak düğün gecenize ayaklarınızı dinlendirerek başlayabilirsiniz. Mümkün olduğu sürece gün içerisinde ara ara ayaklarınızı uzatarak 5-10 dakika dinlendirmeniz gün boyu oluşan yorgunluğun getireceği ayak şişliğini az da olsa engelleyebilecektir.

Gelin Ayakkabı Modelleri

Gelinler için ayakkabı en özen gösterilmesi gerekenlerden bir tanesidir. Renginden tutun da, modeline kadar gelinliğinizle uyumlu olmak zorundasınız!

Hepinize keyifli bir düğün günü dileğimizle…

 

Bu sayfada yer alan görseller düğün hazırlıklarınızda yardımcı olması amacıyla internetten derlenen görsellerden oluşturulmuştur ve dugunajandasi.com tarafından satışı yapılmamaktadır.

One thought on “Gelin Ayakkabısı Seçimi ve Gelin Ayakkabı Modelleri

Nilgün
05 Kasım, 2019 9 ay ago

Yüksek topuklu stilettolar çok şık durmasına rağmen o koşuşturmada perişan oluyorsunuz. Geçenlerde alttan destekli ama uzaktan yüksek topuklu gözüken gelin ayakkabıları gördüm. Rahat olacağını düşünüyorum.

Yorum Bırak