2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Sağlıklı bir gelecek haritası için çiftlerin evlenmeden önce bazı özel testler yaptırmaları gerekiyor. Geçmişte çok fazla dikkate alınmayan bu testler günümüzde artık devletimi tarafından zorunlu tutuluyor. Bu yazımız içerisinde evlilik öncesi yapılan testler neleri içeriyor konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kanun tarafından zorunlu olarak yaptırılması gereken evlilik testlerinde çiftlerin herhangi birinde HIV/AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Frengi/VDRL gibi ölümcül hastalıkların taraması yapılmaktadır. Buna ek olarak hemogram, hormon gibi standart olarak yapılan testlerin de bu aşamada yeniden yapıldığını söyleyebiliriz. Bu testler aynı zamanda kişilerin Akdeniz Anemisi rahatsızlığı olup olmadığını da göstermektedir.

Anne ve babası taşıyıcı olan kişilerin hasta olma ihtimalleri oldukça yüksektir. Kadınlara ek olarak PAP-Smear testi de uygulanmaktadır. Bu test kadınlarda rahim ağzı kanseri durumunun gözetim altına alınması sağlamaktadır. Evlilik öncesinde rutin olarak yapılan testleri bu şekilde özetleyebiliriz. Bunun dışında gebelik öncesinde de bazı testler uygulanmaktadır. Gebelik öncesinde uygulanan testleri bu alanda uzman olan kişilere danışarak öğrenebilirsiniz.

Leave Comment