2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

İçindeki aşkı artık bir noktaya taşımak isteyen adaylarının aklında, “En güzel evlenme teklifi nasıl yapılır?” sorusu vardır. Ancak en güzel evlilik teklifleri konusundan bahsederken öyle çok da abartılı şeyleri önermeyeceğiz elbette. En güzel organizasyon fikirlerinden bahsedeceğimiz bu yazımızla, damat adaylarının bu konudaki işini biraz daha kolaylaştırmayı hedefledik.  Ancak, biraz heyecan arayan damat adayları için listemizde ilginç evlenme tekliflerine de yer verdik.  Listemizde yer alan en güzel evlilik teklifi organizasyonları ile, hayatının en güzel “Evet!” cevabını duymaya hazır mısın? O halde başlayalım…

 

1- Kitap Okumayı Seven Çiftlere Özel Evlilik Teklifi!

Eğer sevgiliniz ile beraber kitap okuma alışkanlığınız varsa ve birlikte sık sık kitap okuyorsanız, yapacağınız en hoş evlilik teklifi de kitap arayıcılığı ile olmalıdır. 

Hatta senin için sürpriz evlilik teklifi planı bile hazırladık 🙂 Sevgilinin okumakta olduğu kitabı ondan habersiz al ve, ayraç koyduğu sayfaların arasına onunla evlenmek istediğini belirten bir not bırak. 

Notu bıraktığın yere kırmızı kurdele ile tek taş yüzüğü de yerleştirdin mi tamamdır… İnan ki böyle bir evlilik teklifi almak sevgilini çok mutlu edecektir. 

 

2- Şemsiye İle Evlilik Teklifi

Sana önereceğimiz en güzel evlilik teklifleri arasında, semsiye ile yapılan evlilik teklifidir. Ancak bunun için 20 tane şemsiye hazırlaman gerekmektedir. Neden 20 tane diye soracak olursan, “Benimle evlenir misin?” Yazının her harfini bir şemsiye üzerine yazman gerekecek ve bu cümle toplam 20 harften oluşuyor.

Böyle bir evlilik teklifi için bulunduğun şehrin en işlek noktasını seçebilirsin. Hem şemsiyeleri tutması için 20 kişiyi daha rahat bulursun, hem de evlenme teklifini kalabalık bir ortamda yapacağın için sevgilin açısından daha büyüleyici olur.

Üzerlerine harfler yazdığın şemsiyeleri sana yardımcı olan kişilere vererek siz tam o sırada sevgilinizle geçerken aynı anda açmalarını iste. 

Ayırca şemsiye ile evlilik teklifini sevgilinin evinin önünde de gerçekleştirebilirsin. Eşinin evde olduğundan emin olup şemsiyeleri hazırladıktan sonra eşini arayarak acele bir şekilde balkondan bakmasını iste ve o görüntü karşısındaki mutluluğuna da şahit olarak evlenme teklifini et. Ancak sana küçük bir tavsiye, sevgilinin ailesi tanıdıktan sonra böyle bir teklife kalkış. Sadece küçük bir öneri… 🙂

 

3- Sanatsal Bir Evlilik Teklifi

Sana şu kadarını söyleyim, bu evlilik teklifi sayesinde, aklında “hayır” cevabı olan kız bile “eveet” diye mutluluk çığlıkları atacak… Tabi şaka bir yana ama, sokak karikatüristlerini evlilik teklifi planına dahi edersen, gerçekten de muazzam bir teklif hazırlamış olursun. 

Öncelikle çevrende karikatür çizen sokak sanatçısı bulmalısın. Ardından sevgilinle güzel bir hafta sonu planı yap ve gideceğiniz yeri karikatüristin bulunduğu konuma göre ayarla. 

Tabi bu planı, karikatüristle anlaşmış olduğunu varsayarak yapıyoruz, önceden tüm her şeyi planlamış olman gerek. 

Ardından sevgilinle tam o karikatüristin yanından geçerken, sevgiline sade bir karikatürünüzü çizdirmek istediğini söyle ve ikna et. Kısa bir süre sonra karikatür bitti diyerek eşine vereceğin tabloda, senin tek taş yüzük uzatırken çizilmiş bir resmin olacak ve resim sevgilinin elindeyken sen de aynı resimdeki gibi diz çöküp tek taşı uzatacaksın. Ardından her şey tek bir cümleye bakıyor; Benimle evlenir misin?

 

4- Flashmob Akımına Sen De Katıl

Detlaylardan bahsetmeden önce Flashmob’un ne olduğu hakkında bilgi verelim; Bir grup arkadaş, belirledikli gün ve saat içinde yine belirledikleri bir mekanda toplanıp oturuyorlar. 

Ancak hiç kimse birbirini tanımıyormuş gibi davranıyor ve normal müşteri gibi davranıyor. Daha sonra o arkadaş grubundan birisi çıkıp dans etmeye başlıyor ve daha sonra tüm grup aynı anda dansa katılıyor. 

Sen de kendi arkadaş grubunla böyle bir organizasyon düzenleyerek, dans bittikten sonra grupta bulunlardan daha önce hazırlamış olduğun evlilik pankartını açmalarını isteyebilirsin. Zaten birbirini tanımayan insanların bir anda kalkıp dans etmesinin şaşkınlığını yaşayan sevgilin, senden gelen evlilik teklifi üzerine çok mutlu olacak ve bir ömür boyu sürecek mutluluğunuzun en güzel anlarından birini yaşamış olacaksınız.  

 

5- Aşkınızı Beyaz Perdeye Taşı

Sana önereceğimiz en güzel evlilik teklifi fikirlerinden biri de, sinema salonunda yapacağın tekliftir. Ancak film bittikten sonra sahneye çıkıp herkesin önünde evlilik teklifi etme gibi birçok kişin uyguladığı ve artık klasikleşen bir tekliften bahsetmeyeceğiz. 

Bizim bahsedeceğimiz organizasyon şu şekilde; evlilik teklifi yapacağın günün öncesinde, sevgilinle beraber olduğun zamanları konu alan bir video hazırla. Tabi her şey profesyonel şekilde olsun diyerekten en profesyonel kamera ve mikrofonlarla çekmek zorunda değilsin. Normal bir kamera da işini fazlasıyla görecektir. 

Video içeriğinden bahsetmek gerekirse; onunla ilk tanıştığınız günü, ona aldığın ilk hediyeyi, ona söylediğin ilk güzel cümleyi, onun sevdiği diğer şeyleri konu alabilir ve bunlarla ilgili aşk dolu ve biraz da duygusal konuşma metni ayarlayabilirsin. 

Daha sonra sevgiline “yeni bi film çıkmış, kesinlikle izlemeye gitmeliyiz” diyerek onu iki kişilik sinemaya götürdükten sonra, aslında yeni çıkan filmin, sizin aşk senaryonuzun bir başlangıcı olduğunu söyleyebilirsin… 

Eğer maddi açıdan durumun biraz daha iyiyse, komple sinema salonunu kapatabilir ve sineme salonuyla da anlaşarak vizyondaki film öncesi hazırladığın videoyu yayınlatarak evlenme teklifini edebilirsin. 

 

6- Deniz Kenarında Romantik Bir Akşam Yemeği Her Zaman İşe Yarar

Deniz kenarı, hiç kuşkusuz en güzel evlilik teklifleri arasındadır. Sevgilinle harika bir evlilik teklifi sunmak için, kumsalda yapabileceğiniz onlarca organizasyon seçeceği mevcut. Ayrıca kumsallar, aşıklar için her zaman romantizmin mekanı olmuştur.

Kumsalda yapabileceğin en basit evlilik teklifine bir örnek verelim; daha önceden arkadaşlarınla plan yapıp kumsalı güzelce süsleriniz. Ardından tüm her şeyden habersiz olan sevgilini başka bir arkadaşın bahane uydurup sahile getirir ve sürpriiizzz! 

Ancak kalabalıktan uzak ve sakin bir ortamda evlilik teklifi yapmak istersen, kumsalda yenen romantik bir akşam yemeğini tercih edebilirsin. Kendisini kumsalda romantik bir akşam yemeğine çıkarmanın mutluluğunu yaşayan eşin, bir de üstüne evlilik teklifi alıp karşısında da tek taş yüzünü görünce mutluluğu tarif edilemez olacak. Hele bir de sen teklif etmeden hemen önce romantik bir müzik başlarsa, sevgiline massallarda bile emsali olmayan mutluluk yaşatırsın. 

 

7- En Sevdiği Şarkıyı Ona Armağan Et

Her erkek, evlilik teklifinde bulunacağı eşinin en sevdiği şarkıyı mutlaka bilir. Şimdi anlatacağımız organizasyon, en güzel evlilik teklifleri arasında yer alır.

Sevgilini, en sevdiği sanatçının konserine götür. Tabi öncesinden hazırlığını yap ve tek taşını hazırla 🙂 

Hatta sevgilin evlilik teklifi hazırlığına dair bişey yaptığını fark etmesin diye, ona herhangi bir günde kalk seni konsere götüreyim dersen, tek sürprizin konsere gitmek olduğunu sanır. 

Söylenen şarkılarla birlikte iyice konser havasına giren sevgiline, onun en sevdiği şarkı çalarken diz çökerek evlenme teklifinde bulun. 

Bu her ne kadar öz güven ve cesaret istese de, o anın mutluğu için fazlasıyla değer.

 

8- İlk Tanıştığınız Yerde Organizasyon Düzenle

İlkler, hiçbir zaman unutulmayan en tatlı anılardır. Sevgilinizle ilk tanışma noktanız, aynı zamanda sizin ilk heyecanınızdır. En güzel evlilik tekliflerinden birini yapmak istiyorsan, ilk tanıştığınız yerde harika bir organizasyon düzenle. Çünkü o yerin manevi değeri, sevgilin için dünyanın en güzel yerine eşdeğerdir. Tabi ilk tanıştığınız yeri hatırlıyorsundur 🙂

Sevgiline, “Seni çok güzel bir yere götüreceğim ancak nefesi olduğu sürpriz olarak kalacak” şeklinde ön tüyo vererek onu heyecanlandırabilirsin. Hatta ilk tanıştığınız yere karışık yollardan gitmeni öneririz, sonuçta işin sırrı, sevgilinin her şeyden habersiz olmasında saklı.

Tabi tüm her şeyden önce evlilik teklifi hazılığı açısından bir konuşma metni hazırla ve ezberle. Daha sonra ilk tanıştığınız yere gittiğinizde hazırladığın romantik metni sanki doğaçlama söylüyor gibi sevgiline oku ve romantik bir ortam oluştur. Ardından da, “Seni ilk burda görmüştüm ve sana burda sormak istiyorum. Benimle evlenir misin?” cümlesi ile planını tamamlayabilirsin. Böyle güzel bir teklifin, düşüncesi bile mutluluk verici. 

 

 

9- Deniz Ortasında Harika Bir Teklif 

Maddi durumunun elverdiği kadar bir tekne kirala ve tekneyi olabildiğince romantik hale getirmeye çalış; güzel görünen bir yemek masası, masa üzerinde mumlar, çiçekler ve deniz dalgalarının sesi ile düet yaparcasına seçilen harika bir fonda soft bir müzik… Ayrıca tekneyi süslemek için renk renk balonlar da kullanabilirsin. O güne özel şık bir görünüş de kazandın mı ilk aşama tamamdır.

Denizin ortasında romantik bir yemek yerken aniden gelen evlilik teklifi ile sevgilin şaşkın ve bir o kadar da mutluluk dolu bakışları… Böylesine güzel bir teklife vereceği cevap kesinlikle “Evet” olacaktır. 

Ardından küçük bir şampanya açarak evlilik yolunda aldığınız bu güzel kararı kutlayabilirsiniz. 

 

 

10- Çılgınca Bir Teklife Asla “Hayır” Denmez

En güzel evlilik teklifleri arasında biraz da riske girelim. Şimdi de sıra, çok çılgınca bir teklife geldi. Sevgiliniz, deniz fobisi olmayan birisiyse bu evlilik organizasyonu tam size göre.

Daha önce, ilginç evlilik teklifleri hakkında araştırma yaptıysan bu teklif oldukça dikkatini çekmiştir. Ancak bu çılgın teklifin, diğer evlilik tekliflerine göre daha zor ve tehlikeli olduğu bilgisini de başta verelim. 

Öncelikle, tüplü danış hakkında bir süre ders almalısın. Hatta direkt dalış da öğrenebilirsin, bu tamamen senin tercihine kalmış. Aynı şekilde sevgilini de dalış öğrenme konusunda ikna etmelisin. 

Dalış yapmayı öğrendikten sonra, profesyonel hocalar nezaretinde yaptığınız herhangi bir dalışta, yani denizin altında evlilik teklifini ifade eden bir afiş açıp, tek taşı da denizin altındayken verebilirsin. Ancak tek taş yüzükler hiç de ucuz değildir, düşürmemeye dikkat et 🙂

 

Evet cevabı alabileceğiniz, başarılı bir evlilik teklifi için; Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri  adlı yazımızada göz atmanızda fayda var.

 

Ayrıca, teklifinize evet cevabı aldığınızda sonraki süreçte size yardımcı olacak “Evlenme Dosyalarında Yer Alacak Belgeler” adlı yazımızda da bakabilirsin.

8 thoughts on “En Güzel Evlilik Teklifi Fikirleri 2020

Barış
13 November, 2019 1 year ago

Standartları çok yükselttiler.5 yıl önce olağanüstü evlenme teklifi olabilecek bir şey bugün çok sıradan ve klişe olabiliyor. Gelin adaylarının araması gereken bence yapılan evlenme teklifinin maddi büyüklüğü değil, Sevgi barındırır olup olmadığıdır

[…] yaratıcı evlilik teklifi fikirleri için En Güzel Evlilik Teklifi Fikirleri 2019 adlı yazımıza muhakkak baklamısınız […]

Aleyna
19 November, 2019 1 year ago

Hepsi ayrı romantik tabiki bayıldım insan özeniyor özellikle en çılgın ve romantik olanlarına

Emrullah
20 November, 2019 1 year ago

Onu guzel bir restorana götürüp güzel romantik bir akşam yemeği yedirir ve yemeğin ardindan tatli soylerdim tatlinin icine onceden restoranla anlasip koydugum yuzukle tatlilari yerken yüzuk meydana cikinca alip teklif ederdim

Derya perisan
25 November, 2019 1 year ago

Hayalim her zaman ugrasilmis dusunulmus zaman harcanmis bir evlilik teklifi almak olmustur. Bir aksam yemeginde klise bir evlilik teklifi almaktansa hc almamayi trrcih ederim. Tabiki cok aabartiya gerek yok ama deniz kenarinda organizsonlu bi teklif bence en güzeli.

Ümit dursun
01 December, 2019 1 year ago

Bence çok önemli bi konuya değinilmiş kız arkadasima evlilik teklif etmek için güzel bi organizasyon yapabilsem diyordum burdaki aşkını beyaz perdeye taşı fikri aklıma çok yattı ve şimdi kız arkadaşımla evlilik yolundayız emeği geçen arkadaslara çok teşekkür ediyorum.

[…] En Güzel Evlilik Teklifleri 2020 yazımızı da […]

[…] En Güzel Evlilik Teklifleri 2020 yazımızı da […]

Leave Comment