2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Artık günümüzde 12 ayın tamamında düğün organizasyonlarının düzenlendiğini görebiliyoruz. Ancak genel olarak yaz aylarında düzenlenen düğünlerde en önemli etmen mekan seçimidir. Düğünlerde mekan seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken hususları bu yazımız içerisinde dile getirmeye çalışacağız. Düğün denilen organizasyon tamamen bir konsept üzerine kurulmuştur. Gelinlik, damatlık, düğün salonu, çiçeği, tabağı, sandalyesi ile beraber her şeyin bir bütün dahilinde programlanması gerekiyor.

Bir organizasyonun başarılı olarak yürütülebilmesi için ilk olarak düğün salonuna karar verilmesi gerekiyor. Düğünlerde mekan seçimi için öncelikli kriterlerden birisi bütçedir. Birçok çift mekan seçimlerini ağırlıklı olarak bütçelerine göre planlıyor. Organizasyon firmaları genel olarak düğün salonu seçiminin 6 ay ile 12 ay önce yapılmasını önerir. Bu konunun doğru olduğunu hem erken fiyatlardan yararlanmak hem de istediğiniz salonu kiralamak için erken bir süreden salon arayışına girmeniz gerekiyor.

Düğün Salonu Seçimi Nasıl Olmalı

Düğün salonu seçiminde dikkat edilecek etmenler şu şekildedir;

Davetli sayısı
Düğün yapılacağı mevsim
Hayalleri karşılayacak konseptte bir mekan
Rezervasyon iptal edebilme hakkı
Olumsuz durum ve etmenlere karşı müdahale edebilme durumudur. Yapılan konseptler hakkındaki bilgiler ise;

Tekne Düğünleri

Sahil bölgelerinde yaşayan kişiler için hem farklı hem de muhteşem bir düğün fikrinden bahsetmek istiyoruz. Gökyüzünün parlaklığı altında denizin üstünde yapılacak bir düğünün bir ömür boyu unutulmadığını söyleyebiliriz. Alkollü olarak düzenlenen düğünlerde dikkatli olmaya çalışınız. Aksi halde gecenin sonu denizlerde bitebilir.

Otel Düğünleri

Prensesler gibi bir gelinlik içerisinde muhteşem bir düğüne sahip olmanızın diğer bir yolu da otel düğünüdür. Otel düğünleri profesyonel organizasyonlara sahip olmasından dolayı tercih ediliyor.

Kır Düğünü

Son yıllarda bir konsept haline gelen Kır Düğünü, hemen hemen her şehirde yapılabilir hale geldi. Tamamen düğün sahiplerinin kişisel isteklerine göre şekillenen kır düğünleri, farklı düğün isteği olanlar için bir numaradır.

Leave Comment