Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Düğün gününüz yaklaşıyor ve düğüne geri sayımda 3 Ay kaldı! Yapılacakları listelemenin ve bir sıraya koymanın vakti geldi demektir.

Gelin olarak üzerinizde çok fazla yük olacak ve işlerin son güne kalmaması için planlamanızı iyi yapmanız gerekir! Düğüne 3 ay kala yapılacakları tek tek yazmaya biz başladık bile, devam ettirme sırası sizde : )

Düğünde Yapılacaklar, Düğüne 3 Ay Kala
Düğünde Yapılacaklar, Düğüne 3 Ay Kala

Düğün Hazırlıkları Başlasın!

Davetliler için hediye listesi hazırlamak artık çok moda ve ekonomik. Siz de böyle bir liste hazırlayarak hem davetlilerin ön listesini oluşturmuş hem de hediyeleri belirleyerek masraflarınızı azaltmış olursunuz.

Düğün tarihi çok yaklaşmadan davetiyeleri misafirlerinize dağıtmaya başlasanız iyi olur! Özellikle yaz düğünü yapıyorsanız sevdiklerinizin önceden planlanmış tatilleri ile çakışma olasılığını da unutmayın.

– Balayı için araştırma yapıp fırsatları kovalasanız iyi olur. Son dakikaya bırakırsanız hem daha pahalı olacak hem de istediğiniz yer müsait olmayabilecektir.

– Düğün fotoğrafçısı seçeneklerini en azından 5′e indirin ve randevularınızı ayarlayın. Unutmayın, artık profesyonel düğün fotoğrafçıları erkenden sezonlarını doldurmuş olabiliyorlar.

Düğününüzde ilk dansınızı unutulmaz kılmak istiyorsanız düğün dansı dersi veren yerler ile görüşüp kurslara başlasanız iyi olur. Bir iki hafta kursa gitmek sizi çok ileriye götürmeyeceği için düğün dansını ciddiye alıp erkenden başlamanız yerinde bir karar olacaktır.

– Makyaj için bir iki prova yapmanız gerekecektir. Provaları aksatmayın ve düğün konseptinize uygun alternatif makyaj denemeleri gerçekleştirin.

– Düğün mekanı ile görüşüp oturma düzenini ve mekanın organizasyonunu gözden geçirin.

– Düğününüz için bir şarkı listesi hazırlayın ya da bu işi profesyonellere teslim etmek için dj’lerle görüşün.

Düğün pastanızı mekan ya da organizasyon firması ayarlamıyor ise güzel bir pasta için siparişinizi vermenin vakti gelmiş demektir.

Düğünüze daha 3 ay var o yüzden panik yok! Ancak unutmayın ki düğün sektörüne hizmet veren fotoğrafçılar, dj’ler, balayı otelleri daha düğün sezonu başlamadan kapasitelerini doldurmuş olabilirler. Bu nedenle siz işinizi sağlama alın ve artık bu işleri tamamlamaya bakın.

Yorum Bırak