2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Terleme, vücudun ısı dengesini koruyan sağlıklı ve doğal bir süreç olmasına rağmen hangi gelin düğününde ter kokmak ister ki? Hele bir de yaz aylarının vazgeçilmezi kır düğünü yapıyorsanız, size sarılan öpen onlarca insanın parfüm kokusu, günün stresi ve koşuşturmasının ortaya çıkardığı terlemeniz birleşince terleyen bölgelerde oluşan bakterilerin oluşturduğu ve hiç de hoş olmayan bir ter kokusu çıkabilir.

Ter Kokusunu Doğal Yöntem ile Engelleyin
Ter Kokusunu Doğal Yöntem ile Engelleyin

Havanın ve o günün stresi ile gün içerisinde olası terleme ve kötü kokulara karşı ufak bir el çantası içerisine deodorant ya da parfüm koymanızın sizi rahatlatacağını düğün günü tavsiyelerimizde yazmıştık. Bu yazımızda, deodorant öncesi ter kokusunu önleyici doğal bir yöntemden bahsediyor olacağız.

Karbonat ve lavanta, vanilya gibi gayet doğal olan ve aktarlardan temin edebileceğiniz esans yağlarını karıştırarak bir pamuk yardımıyla koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Düğünden bir kaç gün önce banyoda koltuk altınızı temizledikten sonra avucunuza bir miktar karbonat dökerek koltuk altınızı bu karbonatla ovuşturun. Asit-baz dengesini koltuk altında dengeleyerek kötü kokuyu engelleyen karbonat terlemeyi kesmeyecek ancak gün içerisinde rahatsız edici kokuları engelleyecektir. Tavsiyemiz, cildinizin tahriş olup olmayacağını önceden denemeniz ve düğün gününden bir kaç gün ya da bir iki hafta önce cildinizde alerji yapıp yapmayacağını test ederek bu yöntemi uygulamanızdır. Unutmayın, her cilt tipi farklılık gösterebilir ve farklı reaksiyonlar oluşabilir, bu nedenle cildinize uygulayacağınız yöntemlere dikkat edin.

 

Karbonat la ovuşturduğunuz koltuk altınıza arzu ederseniz deodorant ya da yukarıda bahsetmiş olduğumuz doğal esans yağlarından sürebilirsiniz. Ancak, bu yağların açık renkli kıyafetlerinizde iz bırakıp bırakmayacağını test etmeniz gerekir.

Ter kokusunu kötü kılan unsurlardan bir tanesi de yediğimiz yemeklerdir. Bu yüzden, düğünden önce soğan, sarımsak, ya da bol baharatlı yemekler yemekten uzak durun. Düğün günü kimse pastırma kokan bir gelin ile evlenmekten keyif almayacaktır!

Eğer kronik bir ter kokusu rahatsızlığınız var ise en doğrusunun bir doktora görünmek olduğunu da unutmayın!

 

One thought on “Düğünde Ter Kokusuna Karşı Doğal Çözüm

Kazım Muhsin
02 November, 2019 1 year ago

Özellikle kapalı alandaki düğünlerde yazıdaki uyarılara çok daha dikkat edilmemeli denildiği gibi düğün öncesinde baharat ve sarımsak yemeyelim rahatsız olmasın kimse.

Leave Comment