Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Evlilik teklifinin heyecanı, yüzük seçimi, aileler, söz, nişan derken düğün tarihinizi seçme vakti geldi çattı. Tüm sevdiklerinizin katılabileceği bir gün olsun istiyorsunuz ama hem nikah dairesi hem düğün mekanı aynı tarihte nasıl denk gelecek?

Düğün günü seçiminizde öncelikle düğün mekanları ile görüşüp hafta içi ve hafta sonu fiyatlarını öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Bütçe açısından önemli olan bu adımda unutmayın ki çoğu düğün mekanında Cuma günleri de yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz! Düğün mekanlarının müsaitlik durumuna ve bütçenize göre kaba da olsa bir liste oluştururken bir yandan da nikah dairesinin müsait olduğu tarihleri takviminize işaretleyerek hem mekan hem de nikah dairesinin kesiştiği günleri ortaya çıkartın.  Eğer bu işleri düğününüzden beş altı ay öncesinde yaparsanız yer sıkıntısı çok fazla çekmeden birden fazla uygun tarih yakalayabilirsiniz.

Listenizi oluşturduktan sonra sıra geldi günü belirlemeye. Yaz aylarında evlenmeyi planlıyorsanız davetli listenizin büyük bir kısmının tatile gidebileceği ihtimalini unutmayın! Bu durumu engellemek için en azından misafirlerinize bu yaz evlenmeyi planladığınızı ve muhtemel düğün tarihinizi söyleyerek katılıp katılamayacaklarını öğrenebilirsiniz.

Hafta İçi Düğünleri

Hafta içi düğünlerinin en zor yanı gelen misafirleriniz için olacaktır. Siz ertesi gün balayı ya da tatil yolculuğundayken onlar sabah erken kalkıp işe gitmek zorunda kalacaklar! Bu yüzden, eğer hafta içi düğün yapmayı planlıyorsanız Pazartesi ya da Salı gibi haftanın ilk günleri yerine olabildiğince Çarşamba, Perşembe gibi hafta sonuna yakın tarihleri seçmeye özen gösterin!

Hafta içi düğünlerinde misafirlerin çok geç saate kadar düğününüzde kalamayabileceklerini de unutmayarak düğün başlangıç saatinizi 1 saat öne çekebilirsiniz!

Düğün Tarihi Seçimi
Düğün Tarihi Seçimi

Hafta Sonu Düğünleri

Ertesi gün dinlenme şansının yakalanabileceği bir düğün herkes için en güzeli olsa da sizin için bütçenizi yükseltmek anlamına gelecektir. Ancak hayatınızın en özel gününde tüm sevdiklerinizi bir arada görmek uğruna biraz zorlanmaya değecektir. Adet olarak gelen misafirlerin takı takması bir bakıma giderlerinizi karşılamada size destek olacaktır. Bir de bu yönünden bakmak sizi rahatlatabilir…

Hafta sonu düğün alternatiflerinden Pazar günü erken saatlerde başlatabileceğiniz düğünüz hem erken biterek misafirlere yeni haftaya zorlanmadan başlama imkanı tanıyabilir. İstanbul gibi büyük şehirlerde hafta içi ve Cuma, Cumartesi günlerinin çılgın trafiği göz önüne alındığında Pazar’ın sakinliğinin de işlerinizi kolaylaştırabileceğini unutmayın!

O gün sizin en özel gününüz ve elbette tüm sevdiklerinizi bir arada görmek de en doğal hakkınız. Bu yüzden, bu özel günü sizinle yaşamak için sevdiklerinizin de yeri geldiğinde sizin için fedakarlık edebileceğini unutmayın…

Ayrıca Düğün için en güzel mevsim: İlk bahar düğünleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

3 thoughts on “Düğün Tarihi Belirleme Önerileri

Fahrettin
30 Ekim, 2019 11 ay ago

Merhabalar. Düğün günü seçimi hakkında iyi bilgiler veren yazı dizisi bence yakın zamanda düğün yapacaklar için süper fikir açıklaması olmuş. Ayrıca kişinin bütçesini düşünerek yazılması daha da güzel olmuş. Teşekkürler

Mehmet
31 Ekim, 2019 11 ay ago

Merhaba yaz icin dugun yapmayi dusunuyorduk internetten bircok farkli sitede arastirma yapmistik ama kafamiz cok karismisti bir karar verememistik bu siteyi bulduk ve sayenizde guzel bir karar verdik tesekkur ederiz

Ali Yılmaz
03 Kasım, 2019 11 ay ago

Düğün tarihi seçimi çok önemlidir nikah salonunun doluluk ve sıklık oranına göre tarih seçiminizi belirleyebilirsiniz.düğün günü olaraktan hafta içi ve hafta sonu vardır .hafta içi çalışılıyor olması sebebiyle hafta sonu seçilebilir.özellikle pazar günü öğleden önce en uygunudur.hafta içi seçilirse Çarşamba veya perşembe günü olmalıdır.birde yaz aylarında tarih seçilirse misafirlerin tatile gidebileceği ihmimali unutulmamalıdır.

Yorum Bırak