2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Evlilik ile ilgili hazırlıklara başladığınızda hazırlıkların bir türlü bitmediği, sırası ile yeni şeylerin eklendiğini göreceksiniz. Düğün planı yapan kişiler genelde iş geçtikten sonra bu kadar zahmete gerek olup olmadığını düşünmektedirler. Hatta birçok kişi düğün yapmanın gereksiz masraflara neden olduğunu bile iş bittikten sonra anlamaktadır. Organizasyon fikrine karar vermekle işim bittiğini düşünebilirsin. Ancak; organizasyona karar vermek düğünün sadece başlangıç evresinden birisidir. Daha başına neler neler geleceğini ilerleyen süreçlerde öğreneceksin. Bu yazımız içerisinde organizasyon nedir, ne değildir hakkında sana ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağım.
Düğünün yapılacağı salonu belirlediğini varsayalım. Bu salon ile yapacağın görüşmede yanına kendi organizasyon şirketinizi alarak gidebilirsiniz. Ancak bazı düğün salonları dışarıdan organizasyon tutulmasına izin vermemektedir. Sizi yani düğün yapacak kişileri kendi organizasyon şirketlerine mahkum etmektedirler. Mekanlar, kokteyl ya da yemekli olmak üzere birden çok konsepte düğünler yapabiliyor. Hizmetler içerisinde salon süsleme dahil deniliyor ancak yapılan şeyin sandalye giydirilmekten herhangi bir farkı bulunmuyor. Hizmetler genelde paket şeklinde verilmekte oluğu için kalite genellikle hep aynı olmaktadır. Kendi istekleriniz olamaz mı elbette olur ama yüksek fiyatlar talep edildiğini bilmeniz gerekiyor.

Organizasyon Nedir?

Yukarıda anlattıklarımız tamamen bir organizasyon ne değildirin tanımıdır. Gerçek bir organizasyonda bu alanda uzman bir şirket ile anlaştıktan sonra düğün salonunun tüm süsleme, kokteyl ve yemek listesi, karşılama, servis, sunum, müzik ve orkestra başta aşağı özel olarak düşünülmektedir. Bu şekilde düğün salonunu istediğiniz şekilde kullanmanıza izin verecek bir işletmeyi sıkı bir araştırma sürecinden sonra bulabilirsiniz. Gerçek bir organizasyon ile beraber düğünleriniz daha samimi, daha canlı ve daha eğlenceli bir hale gelebilir.

Leave Comment