2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Kaşlarınızın şeklinden memnun değilsiniz ve düğünden önce kaşlarınıza harika bir şekil vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ince ayrıntıları sizin için sıraladık!

Öncelikli tavsiyemiz, kaşlarınızı uzman bir kişinin ellerine bırakmanızdır. Eğer siz de aradığım kaşçıyı henüz bulamadım, ya da kimse benim istediğim şekli veremiyor deyip kaşlarınızı kendiniz almak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli

Kaşlarınızı almaya başlamadan önce bir göz kalemi kullanarak koparmak istediğiniz yerleri işaretleyin. Bunu yapmanın en doğru yolu kaşlarınızın nereden başlayacağını, nerede kavisleneceğini ve nerede biteceğini bulmak için yüzünüzde üç işaret noktası belirlemenizdir.

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli
Yüzünüze Uygun Kaş Şekli

Yukarıdaki resimde olduğu gibi;

A: Kaşlarınızın başlama noktası,
B: Kavis noktası,
C: Kaşların bitiş noktası,

gibi noktaları işaretlemek için düz kenarlı bir kalemden ve işaretleyici olarak da bir göz kaleminden yardım alabilirsiniz.

 • Kalemi burnunuzun kenarına yaslayarak gözünüzün başlangıç noktasının hizasına tuttuğunuzda kaşlarınıza denk gelen yeri göz kalemi ile işaretleyebilirsiniz. Bu sizin “A” noktanız olacaktır.
 • Kalemi burnunuzun kenarına değdirip göz bebeğinizin üzerinden geçecek şekilde hizaladığınızda, kaşınızla kesiştiği nokta ise kavis noktası, yani “B” noktası olacaktır. Burayı da yine göz kalemi yardımıyla işaretleyin.
 • Son olarak, kalemi burnunuzun kenarına yaslamaya devam edip gözünüzün en dış noktasına hizalayarak “C” noktasını, yani kaşlarınızın bitiş noktasını işaretleyebilirsiniz.

Unutmayın, burada belirttiğimiz uygun kaş şekli yöntemi sadece bir tavsiyedir ve en doğrusu kendi yüz yapınıza göre bir uzman ile uygun kaş yapınızı bulmaktır!

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kaşlarınızı banyo ya da buhar banyosu sonrasında almayı deneyin. Bu sayede cildinizdeki gözenekler açılacağından kaşlarınızı kopartmak daha kolay olacaktır. Banyoya alternatif olarak, kaşlarınızı almadan önce yüzünüze sıcak bir havlu koyarak da gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Kaş alırken az ışıklı ya da tepeden aydınlatmalı bir odada kaşlarını almanız yanlış gölgeler görmenize ya da gözünüzün yanılmasına neden olabilir. Bunu önlemek için kaşlarını gün ışığından faydalanabilirsiniz, örneğin cam kenarında küçük bir ayna yardımı ile kaşlarınızı alabilirsiniz.
 • Kaşlarınızı almadan önce şeklini belirlemeli ve ardından kaşınızın ortasından başlayarak kulak yönüne doğru ilerlemelisiniz.
 • Herkesin farklı bir yüz yapısı olacağı için herkes için de farklı bir kaş şekli gerekecektir. Kaş şeklinizi belirlerken kaş kemiğinizin hizasından devam etmeye dikkat edin. Böylelikle yüz hatlarınıza uygun bir şekil verebilirsiniz.
 • Kaşlarınızı alırken tek tek almaya özen gösterin. Birden fazla kaşı aynı anda alırsanız vermeye çalıştığınız şekle ulaşamayabilirsiniz ve arada boşluklar yaratırsınız.
 • Cımbızınızın hassas ve temiz olmasına özen gösterin.
 • Kaşınıza kavis verirken en yüksek kısmın göz bebeğinizin hizasında olmasına özen gösterin.
 • Kaşlarınızı yanlış alırsanız yapmanız gereken şey düzeltmeye çalışmak için daha fazla kaş almak yerine kaşlarınızın tekrar uzamasını bekleyip yeniden istediğiniz şekilde almaya çalışmak olacaktır.
 • Hayatınızın en özel gününde kaşlarınızın tüm güzelliğinizi örtmesini istemiyorsanız düğünden bir kaç ay önce yüz yapınıza en uygun kaş şeklini işin uzmanı birisiyle bulmaya çalışın.
 • Eğer kaş alma işleminizi düğünden bir kaç gün önceye bırakırsanız, yanlış yapılacak bir cımbız hamlesinin yüzünüzdeki tüm ifadeyi ve güzelliği bozabileceğini unutmayın!

Leave Comment