2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Yaklaşan düğün tarihiniz ile birlikte paniğe kapılarak düğün günü fazla kilolu görünmemek için şok ve sağlıksız diyet yapmayı düşünüyorsanız bu yazımızı dikkatle okuyun!

Diyet Yaparken Sağlınızdan Olmayın

Hayatınızın en özel günlerinden biri olan düğün gününüzde her gelin gibi zarif ve güzel olmak sizin de hayallerinizi süsleyebilir. Hangi gelin adayı reklamlardaki gibi gelinlik içinde kuğu gibi ince ve güzel olmak istemez ki? Bu güzellik uğruna bilinçsiz ve düğününüze sayılı günler kala uygulayacağınız şok diyet programları hem sağlığınızı tehdit edebilir hem de düğününüzden sonra hızla kilo almanıza neden olabilirler. Hızlı kilo kaybının yol açacağı sağlıksız görünüm ve enerji kaybı da düğün gününüzde bakımsız görünmenize ve kendinizi yoğun geçen bir dönemin son gününde yorgun hissetmenize neden olabilir!

Düğün Öncesi Diyet
Düğün Öncesi Diyet

Profesyonel Yardım Alın

Gelişi güzel bir diyet programına başlamak yerine hayatınız boyunca iyi bakmak zorunda olduğunuz sağlığınızı eğitimli diyetisyenlere teslim ederek aylar öncesinden düğün diyetine başlamayı tercih etmelisiniz. Bilinçsiz ya da kulaktan dolma bilgilerle yapacağınız bir diyet programı ile sağlığınıza zarar verebilir ve düğün gününüzü serum alarak hastanede geçirebilirsiniz!

Onun da Desteğini İsteyin

Sizi rahatsız eden kilolarınızdan kurtulmak istediğinizi müstakbel eşinizle de paylaşın ve diyet programınız süresince size destek vermesini isteyin. Diyetinize uymak için siz çaba sarf ederken düğün öncesi vaktinizin çoğunu geçireceğiniz müstakbel eşinizin de size destek vererek en azından pasta, çikolata, tatlı gibi kilo alımınızı hızlandırıcı yiyecekleri yanınızda tüketmemesini sağlayabilirsiniz.

Spor ile Sağlıklı Zayıflayın

Diyetisyen ve doktorunuzun uygun görmesi durumunda diyet programınızı spor ile destekleyebilirsiniz. Ancak, düğün hazırlıklarınızın zaten sizi manevi ve bedensel olarak yoracağını düşünürsek spor programınız için tıpkı diyet programınızda olduğu gibi profesyonel spor uzmanları gözetiminde yapmanız en doğrusu olacaktır. Aman dikkat, bilinçsiz yapılan spor yarar yerine zarar getirebilir!

İhtiyaçlarınızı Karşılayın

Vücudumuzun su, sebze, meyve ve proteinli gıdalara olan ihtiyaçlarını göz ardı etmemiz bu yoğun dönemde halsiz ve yorgun düşmemize neden olabilir. Bu nedenle, diyetisyeninizin de önereceği programa göre günlük mineral, su, vitamin ve protein ihtiyacınızı karşılamaya özen göstermelisiniz. Gereken sebze ve meyve ihtiyaçlarınızı karşılamalı ve vücudunuzun su dengesini korumalısınız.

Stresten Uzak Durun

Bu tavsiyemizi yüzlerce defa okusanız da bir gelin adayının düğün öncesi stressiz olmasını beklemek neredeyse imkansızdır. Bu durumda size düşen stresten uzak durmaya çalışmak ve gün içerisinde sorunlardan uzak durabileceğiniz kısa kaçamaklar yapmaya çalışmak olacaktır. Örneğin, iş yerinizde sessiz bir yer var ise günde en azından bir 10-15 dakika bu bölgede zihninizi dinlendirmeye çalışabilirsiniz. Arzu ederseniz, bu kaçamağı bitki çayı ile de destekleyebilirsiniz.

Bütün gelinler düğün günü güzel olmak ister, ancak önemli olanın bu özel günün tadına varmak olduğunu ve sağlıklı olmanın en önemli güzellik olduğunu unutmayın!

Leave Comment