2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Cilt bakımı, saç bakımı, makyaj provaları her şey tamam. Peki, gülerken dişleriniz nasıl görünüyor? Düğün fotoğraflarında sararmış dişlerle çıkmak istemiyorsanız yazımızı dikkatli okuyun!

İster gelin olun ister damat, o gün ikinizin de ağzı kulaklarına varıyor olacak ve bembeyaz dişlerle gülümsemek için artık adım atma vakti geldi. İşe dişlerinizi sarartan etkenlerden uzak durarak başlamak gerekiyor. Eğer sigara içiyorsanız sigaranın zararlarının yanı sıra estetik olarak dişlerinizi de sarartacağının farkında olmalısınız. Her ne kadar en güzeli tamamen bırakmak olsa bile eğer bırakamıyorum diyorsanız diş renginizin kendine gelebilmesi için en azından günlük sigara tüketiminizi azaltmayı deneyebilirsiniz. Aşırı kahve tüketmenin de dişler üzerinde ki olumsuz etkisini unutmamak gerekir. Her gün fazla sayıda kahve içiyorsanız sigara gibi kahveden de uzak durmaya başlamalısınız.

Düğün tarihinizden önce  bir diş hekimine görünüp dişlerinize bakım yaptırmanız düğün fotoğraflarında bakımlı dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Diş görüntünüze göre diş hekiminize diş beyazlatma teknikleri uygulatabilir, diş bakımı yaptırabilir ve sigara lekelenmesi gibi kalıcı lekeleri azaltabilirsiniz.

Çilek Diş Bakımı

Diş hekiminize yaptıracağınız bakım dışında evde de doğal besinler ile dişlerinize iyilik yapabilirsiniz. Kahverengi lekeleri azaltma etkisine sahip maleik asidin çilekte bulunduğu söylenmektedir. Bu madde dişinizdeki renk değişikliğini kaldırabilir ve doğal olduğu için kolaylıkla evde uygulanabilir. Yapmanız gereken tek şey bir çileği ikiye kesip diş macunu gibi dişlerinize sürmek!

Çilek Diş Bakımı
Çilek Diş Bakımı

Diş Bakımında Elma Mucizesi

Elmanın dişleri beyazlatıcı etkisi yıllardır dilden dile dolaşmaktadır. Faydalı bir meyve olarak tüketeceğiniz elmanın dişlerinizi de beyazlatabileceğini unutmayın.

Diş Bakımında Elma Mucizesi
Diş Bakımında Elma Mucizesi

Diş Bakımında Taze Sebzeler

Bakterileri ortadan kaldırma özelliğine sahip doğal aşındırıcı lifleri içeren havuç, kereviz, karnabahar gibi sebzelerin de dişlerinize olduğu kadar tüm vücudunuza faydalı olacağını da unutmayın.

One thought on “Düğün Öncesi Diş Bakımı

Ahmet Kurt
10 November, 2019 1 year ago

Diş temizliği zaten her zaman dikkat etmemiz gereken bir şey. Ama düğün öncesinde daha bir dikkat etmemiz gerekli. Evleneceğimiz kişinin ağız kokusundan tiksinmesini istemeyiz çünkü.

Leave Comment