2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Düğün gününde hangi gelin bakımsız olmak ister ki?

Aylarca süren düğün hazırlıkları ve koşuşturmanın ardından yorgun düşen cildinizin bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın! Düğününüzden bir kaç ay öncesinde uygulamaya başlayacağınız düğün öncesi bakım kürü ile hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de güzelliğinizi pekiştireceksiniz!

Düğün Öncesi Bakım Önerileri
Düğün Öncesi Bakım Önerileri
  • Su Temizliği!

Özellikle yaz aylarında düğünü olanların dikkat etmesi gereken hususların başında vücudun su ihtiyacının doğru olarak karşılanmasıdır. Genel ifade ile günde en az 1 litre yani 4-5 su bardağı su içmeyi ihmal etmeyin!

  • Güneşten Korunun!

Cildinizin güneş ışınları ile kurumasını ve yıpranmasını engellemek için cilt tipinize uygun bir koruyucu güneş kremini günlük olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle, alış verişte ya da düğün hazırlıklarınız için günlük koşuşturmalarınızda siz fark etmeden derinizi yıpratan zararlı ışınlardan korunabilirsiniz.

  • Makyajınızı Temizleyin!

Günlük makyajınızı yatmadan önce mutlaka temizleyin. Böylelikle makyaj kalıntılarının gözeneklerinizi doldurmasını engellemiş olursunuz. Aynı zamanda, hava kirliliği gibi kalıntıları da temizlemiş olursunuz.

  • Peeling!

Düğününüzden 3-4 hafta öncesinde cildinize uygulayabileceğiniz peeling ile ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz. Cildinizin alerjik olması ihtimaline karşı peeling için bir uzman tavsiyesine başvurmanızı öneririz.

  • Kendinize Zaman Ayırın!

Düğün telaşınızın farkındayız, ancak bu stresli dönemde haftada bir kez bir kaç saati kendinize ayırarak bekar günlerinizin son şımarıklıklarını yapabilirsiniz. Ilık suyla dolu bir küvette hafif müzik eşliğinde geçireceğiniz yarım saatlik dinlenme ve bunu takip eden banyo ürünleri ile cildinizi nemlendirebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

  • Ayaklarınıza Kulak Verin!

Tüm gün sizi taşıyan ayaklarınızın da yüzünüz kadar bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Topuk taşı ile yapacağınız temizlik ayaklarınızı rahatlatacak ve ertesi güne sizi hazırlamış olacaktır.

  • Saç Bakımı!

Düğün öncesi saçlarınıza sürekli fön, boya gibi yıpratıcı işlemler uygulamayın. Bırakın bir süre saçlarınız hava alsın ve canlılığa kavuşsunlar. Düğün öncesi zaten en güzel gelin saçı sizin olacak!

 

Leave Comment