2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Birçok kadın doğru gelinlik denilen kavramın yanlış olduğunu düşünmektedir. Her kadın, kendisine yakışan gelinliğin doğru gelinlik olduğunu düşünmektedir. İdeal bir gelinliğin nasıl olması gerektiğini merak ettiğiniz zamanlar oluyor. Bu yazımız içerisinde doğru gelinlik için 10 ipucu vermeye çalışacağız.

Detaylı İnceleme

Dergiler, online programlar, ünlü yorumları üzerinden gelinlikleri bütünü ile inceleyebilirsiniz. Bu incelemeler sizlere farklı gelinlik türleri hakkında bilgi verirken kendinize yakın olan tarzları keşfetmenize katkı sağlamaktadır. İdeal gelinliği satın almadan önce araştırmaya büyük bir vakit ayırınız.

Doğru Zamanı Hesaplayın

Gelinlik seçimi yapmanın oldukça zor olduğunu biliyoruz. Eğer kiralamak yerine satın almak istiyorsanız gelinliğin bir anda size teslim edilmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Beğendiğiniz gelinlik modelinin üzerinize nasıl duracağı, değiştirilmek istenen bölgelerin tamiratı, gelinlik üzerinde tam durup durmaması tamamen bu çalışmalara bağlıdır.

Yanınızda Doğru Kişiler Bulunsun

Gelinlik alışverişine kesinlikle farklı insanlar bulunmasın. Alışverişe ilk gün çıktığınızda yanınızda kimler varsa en son ki gün de aynı insanlar olmalı. Yanınızda bulunacak kişilerin ailenizden olmasının bir önemi yok. Yakın arkadaşlarınızı da olmasında herhangi bir sorun yoktur. Yeter ki yanınızdaki kişiler size doğru fikirler iletsin.

Geniş Bakın

Her kadının hayalinde yatan gelinlik modelinin belirli olduğunu biliyoruz. Ancak; hiç tahmin etmediğiniz, beğenmediğiniz bir gelinlik modeli üzerinize tam oturabilir. Tüm gelinlik modellerini denemenize gerek yok. Üzerinize uyum sağlayabilecek tüm gelinlik modellerine bakmanızı öneririm.

Ucuzdan Pahalıya Doğru Gidin

Gelinlik seçimi yaparken önce ucuz modellere bakınız. Bazen hiç tahmin etmediğiniz gelinlik modelleri üzerinizde oldukça iyi bir duruş sergileyebilir. Eğer beğenmezseniz ucuzdan başlayarak pahalı modellere doğru gidebilir, hayalinizde yer alan gelinliği bulabilirsiniz.

Rahatlığa Önem Verin

Rahatlık ya da şıklık… hangisini tercih edeceğinizi biliyor musunuz? Sizi sinir edecek, düğün gecenizi burnunuzdan getirecek modellerden kesinlikle uzak tutun. Bu nedenle şık bir gelinlik modelinden ziyade rahat gelinlik modellerine önem verin.

Bütçeniz Belirli Olsun

Bütçe, gelinlik seçiminde ilk olarak belirlenmesi gereken etmenler arasında yer almalıdır. Başlangıçta bir bütçe planlamalı, bu bütçenin dışına asla ve asla çıkmayınız. Hatta gelinlik araması yaparken filtreleri kullanmalı, maksimum fiyat bölümüne bütçenizi yazmalısınız. Bu sayede tamamen bütçenize uygun gelinliklerle karşı karşıya gelebilirsiniz.

Kumaş Seçimi

Bir gelinlikteki en önemli etmenlerden birisi de kullanılan kumaşın kalitesidir. Kumaşın kalitesi gelinlik modeli üzerinde büyük bir değişime uğratmaktadır. İyi bir kumaş bir kadının vücut hatlarını belirleme konusunda büyük bir etkiye sahiptir.

Alışverişi Hafta İçi Yapın

Gelinlik almak için alışverişe çıktığınızda tercihinizi her zaman hafta içi günlerden yana kullanın. Hafta sonu AVM’ler ağzına kadar dolu olduklarından dolayı gelinlikçilerde bir yoğunluk olmaktadır. Birden fazla gelinlik denemek istediğinizde bir yoğunlukla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle hafta içi alışveriş yapmanızı isteriz.

Aksesuarları Dikkate Alın

Sadece gelinlik almakla iş maalesef bitmiyor. Gelinlik ile beraber kullanılan ekipmanların da tamamlayıcı etkilere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Duvak, taç, ayakkabı, kolye, yüzük gibi aksesuarlara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Leave Comment