2021 Commercial, Business, Personal, Life, Auto Insurance - Mortgage, Auto, Personal Loans

Düğün ve damat denince akla ilk gelen geleneklerden birisi damat tıraşıdır. Gelin adayları günler öncesinden kuaför, gelin saçı ve makyaj için hazırlıklarına başlamışken damat adayının da hayatının en özel gününde bakımlı olmak, en az gelin adayının ki kadar hakkıdır!

Damat Tıraşı Tavsiyeleri

Damat tıraşı için tavsiyemiz her zaman gittiğiniz berberi seçmenizdir. Böylelikle, hem siz onun kesim tarzını hem de o sizin beğendiğiniz şekli bildiği için zaten stresli bir dönemde bir de saç, sakal gerginliğine girmemiş olursunuz. Bu işin bir diğer tarafı ise yıllardır saçınızı sakalınızı temizleyen usta berberinize bir tür gelenek olarak damat tıraşında da kendinizi emanet etmenizin vereceği mutluluk olacaktır.

Ancak, unutmayın ki yıllardır gittiğiniz berberinize damat tıraşı dediğiniz anda yılların dostluğu bir anda farklı bir fiyatlandırma ile sizi karşılayacaktır. Bu nedenle tıraştan önce aranızdaki hatırı da göz önüne alarak pazarlık etmenizde fayda var!

Damat tıraşında dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi ise saç kesiminizi ense ve yüzde oluşabilecek ustura ve makina kızarıklıklarından dolayı düğün gününüzden bir iki gün önce yaptırmanızdır. Sakal tıraşınızı düğün gününün sabahında yaptırabilir ve anlaştığınız bir düğün hikayesi fotoğrafçısı var ise bu anları da fotoğraflatabilirsiniz.

Damat Tıraşı Tavsiyeleri
Damat Tıraşı Tavsiyeleri

Cilt Bakımını Unutmayın!

Damat olarak cilt bakımı yaptırmanız ve yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmanız da bu özel günde daha yakışıklı ve kendinden emin hissetmenizi sağlayabilir. Yaptıracağınız bakımda daha önce kullanmadığınız bir ürün söz konusu ise, düğünden bir iki hafta önce bu ürünü test ederek oluşabilecek muhtemel alerjik reaksiyonlardan kendinizi koruyabilirsiniz.

Düğün sabahı hafif bir buhar banyosu da hem stresinizi alacak hemde sıcak havlularla gerçekleştirecek bir yüz masajı kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Cilt bakımınıza ek olarak iş hayatının getirdiği yorgunluğu ellerinizden atmak için manikür yaptırarak hayatınızın imzasını atacak olan ellerinizi ödüllendirebilirsiniz!

Unutmayın, tüm gözler üzerinizde olacak!

 

Leave Comment