Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Damat adayı olarak evlilik kararı aldığınız günün ardından düğün gününüze kadar pek çok konuda karar vermeniz gereken kararlar ve çözülmesi gereken sorunlarla baş başa kalacaksınız. Hele bir de devam eden iş hayatınızın stres ve yorgunluğunu ekleyip, müstakbel eşinizin “her şey mükemmel olmalı” gerginliği devreye girince damat adaylık süreciniz tam bir felakete dönüşebilir. Siz siz olun aşağıdaki tavsiyelerimizi aklınızın bir köşesinde bulundurun;

Eşinizin aile ilişkilerine karışmayın!

Düğününüz ile ilgili hazırlıklar yaparken müstakbel eşinizin kendi aile bireyleri ya da ailesinin fikirleriyle ilgili olumsuz fikirleri ya da görüşleri bulunabilir. Ancak bu durum damat adayı olarak eşinizin ailesini eleştirme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelmeyeceği gerçeğini değiştirmeyecektir. Pek çok insan gergin zamanlar ya da zorlu dönemler içerisinde en yakınındaki insanları ya da aile bireylerini acımasızca eleştirebilmektedir. İlgili dönemi atlattıktan sonra söylenen ya da düşünülen pek çok şey yeniden değerlendirilebilmekte ve ailemizdeki insanlarla aramızdaki ilişkiler düzeltilebilmektedir. Her ne kadar artık siz de o ailenin bir üyesi olsanız da bu durum aynı hoş görü ve anlayışın sizin için de geçerli olacağı anlamına gelmeyecektir. Aile büyükleri pek çok durumu hoş görebilse bile ileride müstakbel eşinizle olası tartışmalara girmek istemiyorsanız, eşinizin sıkıntılarını anladığınızı ve onun yanında olduğunuzu hissettirip aile ilişkilerine müdahale etmemeye çalışmanız ileride menfaatinize olacaktır.

Damatlara Tavsiyeler
Damatlara Tavsiyeler

Düğün hazırlıklarında fikirlerinizi paylaşın!

Düğün hazırlıkları zaman zaman, özellikle erkekler için, çok yorucu ve sıkıcı olabiliyor. Ancak, unutmayın ki bu sizin de düğününüz ve o özel güne dair fikirlerinizi nişanlınızla mutlaka paylaşın. Düğün yeri, organizasyon firması seçimi, davetiyeler, ilk dans müziği gibi pek çok konuda fikrinizi paylaşmanız hem o günden daha fazla keyif almanızı sağlayacak hem de ileride eşinizin muhtemel bir “sen zaten düğüne de hiç karışmamıştın!” şikayetinden sizi kurtarabilecektir.

Davetli listenize dikkat!

Belkide en zor işlerden birisi de düğününüze gelecek davetli listesini hazırlamaktır. Hele bir de kısıtlı bir bütçe ile düğün yapmayı planlıyorsanız düğününüze gelecek davetli sayısı bütçeniz açısından çok önemlidir. Böyle bir durumda müstakbel eşiniz ve siz arkadaş listenizi özenle hazırlamalı ve karşılıklı olarak hoşlanmadığınız ya da bu özel günü paylaşmak istemediğiniz arkadaşlarınızı listenize almamaya özen göstermelisiniz. Düğün gününüzü hareket ya da tavırlarıyla zehir edebilecek bir arkadaşınız düğün gününüzü gerçekten kötü gün olarak unutulmaz kılabilir!

Hepinize keyifli bir düğün günü dileğimizle…

 

One thought on “Damat Adaylarına Düğün Öncesi Tavsiyeler

Poyraz
04 Kasım, 2019 11 ay ago

Arkadaşlar özellikle çiçek husuna önem vermenizi şiddetle tavsiye ederim hata yapmayın yıllarca konuşulur asla unutulmaz😉

Yorum Bırak