Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Evlenme teklifi nasıl yapılır? Evlenme teklifi firkirleri arayışında iseniz doğru adrestesiniz. Evlenme teklifi hem kadınlar için hem de erkekler için çok önemli ve özel anlardır. Kadınlar kendisine yapılan evlenme tekliflerini ömür boyu unutmazlar. Çevresindeki kişilere de bu olayı ballandırarak anlatırlar. Etkili bir evlenme teklifi ile teklifin cevabını olumlu yöne çevirebilirsiniz. Aynı şekilde pısırık bir teklifle evet olacak cevabı hayır’a çevirebilirsiniz. Erkekler için “Evet” cevabını alabilecekleri, hem de kadınlar için unutulmaz bir an olarak hatırlanabilecek etkileyici bir evlilik teklifi nasıl yapılır.  Bu sorunun cevabını merak edenler için bu yazı dizisini özel olarak hazırladık. Siz de sitenizdeki bu yazı dizisini okuyarak ilham alıp sevdiğinize etkileyici bir evlenme teklifi yapabilirsiniz.

Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
 • Etkileyici Bir Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

Erkekler evlilik teklifi için her zaman özgünlükten yanadır. Yani isterler ki yaptıkları evlilik teklifi daha önce başkası tarafından yapılmamış olsun, sevdiklerine özel olsun ister. Bu yüzden sıra dışı evlilik teklifleri yapılır. Erkekler bir yerlerden araklama, kopyalama, aynı metotları kullanma yoluyla bir evlilik teklifi yapmak istemezler. En orijinal evlilik teklifi benim olsun diyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Sizlere en parlak ve orijinal evlilik tekliflerini sunacağız. Yazı dizimizde denenmiş ve olumlu cevap almış evlilik tekliflerini bulacaksınız. Evlilik teklifi özel bir mekânda, uygun bir zamanda yapılması gerekir. Ortam ve ambiyans iyi ayarlanmalıdır. Karşı tarafın duygusal olduğu, bu teklife hazır olduğu bir zamanda yapılması gerekir.

Hayatınıza anlam katacak özel kadını buldunuz. Bütün kriterlerinize uygun olan bir kadına doğru zamanda doğru bir şekilde evlenme teklifi yapmalısınız. Klasik bir sözle benimle evlenir misin denemek yerine evlenme teklifini karşı tarafı etkileyecek bir resitale çevirebilirsiniz. Duygusal olarak eş adayınızın bu duruma hazır olduğu bir zamanda teklif etmelisiniz.

Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
 • Evlenme Teklifi En İyi Ne zaman Yapılır?

Sevgilinizle karışık ve sıkıntılı bir dönem geçiriyorsanız böyle bir dönemde ona evlilik teklifi yapmanız doğru olmaz. Çünkü sevdiğiniz size değil önündeki soruna odaklanmıştır. En muhteşem teklifi de yapsanız böyle anlarda evet cevabı almanız çok zordur. Sevdiğinizin önünde çok önemli bir sınav varsa, ailesinden birisinin sağlık sorunu varsa, işinden ayrılmışsa böyle dönemlerde evlilik teklifini ertelemeniz gerekir.

Evlilik teklifinizin zamanlaması önemlidir. Teklifinizi çok geç bir saatte ya da sabahın erken saatinde yapmayın. Erken saatte yapılan tekliflerde karşı tarafın ortama uyum sağlaması zorlaşır. Kız arkadaşınızın eli ayağı birbirine dolaşır.

Sevdiğinize evlilik teklifi için, sevgililer günü ya da doğum günü gibi özel günleri seçebilirsiniz. Bu anlarda sevdiğiniz duygusal açıdan doludur. Evet demesi de muhtemeldir. Böyle özel günlerde birçok kadın karşı taraftan teklif bekler. Yeni yıla girerken sevgilinize hoş bir sürpriz yapıp, saat 00.00’ı gösterdiğinde önüne diz çöküp evlenme teklifi yapabilirsiniz.

 • Evlenme Teklifi En İyi Nerede Yapılabilir?

Sevdiğiniz kadının size olan duyguları tamsa evlenme teklifi için mekanın pek bir önemi yoktur. Karşı tarafı etkilemek, ona duygusal anlar yaşarmak adına evlenme teklifi için görkemli bir yer tercih edebilirsiniz. Bu özel anı ölümsüz kılmak, etkileyiciliğini arttırmak ve gelecekte de bu önemli olayı çoluk-çocuğunuza, arkadaşlarınıza anlatmak için, teklifin kendisi kadar nerede yapıldığı çok önemlidir. Sevdiğiniz kadına evlenme teklifi yapmak istiyorsanız, öncelikle kendi yaratıcılığınızı göz önünde tutmalısınız. Orijinal ve değişik bir evlilik teklifi her zaman kadınları etkilemiştir. Sevgilinizin romantizmden ne anladığını, hangi ortamlarda kendisini daha mutlu ve relax hissettiğini biliyorsanız, evlilik teklifinizi orada yapmalısınız. Evlilik teklifi için lüks ve pahalı mekan tutmanıza gerek yoktur. Samimi olmanız halinde düzgün bir evlenme teklifi ile sevdiğinizin kalbini keşfedebilirsiniz

Sevgiliniz, arkadaşlarıyla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorsa, evlenme teklifini Onların içinde yapabilirsiniz. Yani evlilik teklifi için bir kural ya da kısıtlama yoktur.

Kendinizi nerede mutlu ve keyifli hissediyorsanız teklifi orada yapmalısınız. Etkili bir evlenme teklifi yapılabilecek yerler şunlardır:

 • Sahilde ay ışığı altında
 • Plajda gün batımı saatlerinde
 • Uzak kent manzarası
 • Baş başa çıktığınız piknik ya da tatillerde
 • Etkileyici köprü manzaraları
 • Romantik akşam yemeği yiyebileceğiniz ev veya cafe ve restoranlar
 • Doğa manzaraları
 • Dağ ya da gökdelenlerin tepesi
 • Gemiler-tekne ve vapur
 • Su altı veya gökyüzü yapılan teklifler her zaman kadınlara ilginç gelmiştir.
Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
 • En Klasik Haliyle Evlenme Teklifi

En klasik haliyle evlilik teklifinde; sevdiğiniz kişinin kapısına gidip, elinizde yüzüğünüzle önünde diz çöküp, “Benimle evlenir misin?” diyeceksiniz. Daha sonrası için güzel bir sürpriz planlayabilirsiniz. Sevgiliniz size “Evet” dediği an, kemanlar çalıp havai fişekler patlayabilir. Sade ve gösterişten uzak bir evlilik teklifini en şaşalı evlilik tekliflerinden çok daha güzel ve anlamlı bulurlar. Kimi kızlar utangaç bir yapıya sahiptir bu yüzden ulu orta yapılan tekliflerden hoşlanmazlar. Bu tip bayanlar için, baş başa ve gösterişten uzak evlilik teklifleri ideal olandır. Hayatınızda böyle bir hanım varsa, tek yapmanız gereken; romantik ve sakin bir yer bulmaktır. Evlenme teklifini iyi bit üslupla samimi be romantik bir biçimde yapmalısınız. Sevdiğiniz kadına Onu ne kadar çok sevdiğiniz, hayatınızı sadece Onunla birleştirmek istediğinizi kendi üslubunuzla ve romantik bir dille söyleyin yeter.

Kadınların büyük bir bölümü sürpriz evlilik tekliflerinden hoşlanırlar. Evlenme teklifinizi onun beklemediği bir anda yapmalısınız. İlişkiniz olgunlaşmamışsa erken bir dönemde yaptığınız teklif genelde ret cevabını alacaktır. Sizi yeterince tanımadığı için teklifiniz ona ürkütücü gelecektir. Duygusal anlamda doygunluğa ulaştığınız anda teklifinizi yapmalısınız. Evlenme teklifinizde şüpheye yer bırakmamalısınız. Teklifinizi açık ve net bir şekilde yapmalısınız.

Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri
 • Sürpriz ve Romantik Evlilik Teklifi Fikirleri

 • Sevgilinize baş başayken rahatlatıcı bir ayak masajı yapın. Gözlerini kapatmasını isteyin ve ayak parmağına tektaş yüzük takın. Yüzüğü fark ettiğinde “Benimle evlenir misin?” teklifini yapıştırın. Ayrıca Evlilik yüzüğü nereye takılır bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz:) .
 • Sevgilinize en sevdiği çiçeklerden oluşan güzel bir buket hazırlayın. Bu buketi iş yerine ya da evine gönderin. Çiçek buketi içerisine kendi el yazınız ile “Benimle evlenir misin?” mesajı yazıp yanına da tek taş yüzük koyun.
 • Birlikte izleyebileceğiniz romantik bir aşk filmi alın. Onu evinize davet edin. Patlamış mısır hazırlayın. Tabağın sonuna tek taş yüzüğü koyun. Sevgiliniz eninde sonuna bu yüzüğü bulacaktır.
 • Sevgilinizle beraber yaşıyorsanız doğum gününde Ona güzel bir hediye alın. Hediye kutusunun içerisine evlilik yüzüğünü ve evlenme teklifinizi yazacağınız bir mesaj koyun. Bu hediyeye ulaşabilmesi için evinizin dört bir köşesine notlar asın. Sevgiliniz her not kâğıdına ulaştığı zaman hediyesine biraz daha yaklaşmış olur. Kendisine sadece doğum günü sürprizi hazırladığınızı düşünürken, hediye kutusunu açtığında, unutamayacağı bir sürpriz ile karşılaşır.
 • Sevdiğinizi mehtaplı bir gecede kumsala götürün. Kumların üzerine oturun. Onunla aşkınızı konuşun. Bir kaç müzisyene belli bir saatte bulunduğunuz yere gelmelerini söyleyin. Müzisyenler yanınıza usulca sokulup aşk şarkınızı çalmaya başlayınca O’na evlilik teklifinde bulunun.
 • Üzerinde “Benimle evlenir misin?” yazılı bir uçurtmayı sevdiğinizin evinin önünde uçurun. Telefonunla onu arayıp perdesini aralamasını söyleyin, Sevgiliniz göreceği manzara karşısında oldukça duygulanacaktır. Bu jestiniz teklifinizin evet cevabı almasında etkili olacaktır.
 • Sevgilinize özel web sitesi hazırlayabilirsiniz. Günler öncesinden, ilişkinize dair tüm fotoğrafları ve anıları bu sitede paylaşabilirsiniz. Sevgilinize evlilik teklifi yapacağınız günün akşamı bu sitenin adresini sevdiğinize verin. Sayfalar arasında dolaşırken en son sayfaya “Bir ömür boyu seninle birlikte yaşlanmaya, seninle birlikte hayata uyanmaya ben varım ya sen? Benimle evlenir misin aşkım?” şeklinde bir mesaj yazın.
 • Bir oda dolusu 50-100 tane uçan balon satın alın. Balonun bir tanesinin ucuna yüzüğünüzü ve evlilik teklifinizi bağlayın.  Sevgilinize balonlardan birinin ucunda Onu bekleyen bir sürpriz olduğunu söyleyin.
 • Yüzüğünüzü bir buz kabı içine koyup derin dondurucuda dondurun. Sevgilinize daha sonra kendi eliniz ile limonata hazırlayın. Buz tutmuş yüzüğü içeceğin içine atın.

Daha yaratıcı evlilik teklifi fikirleri için En Güzel Evlilik Teklifi Fikirleri 2019 ve En Güzel Evlilik Teklifi Sözleri 2019 adlı yazılarımıza muhakkak bakmalısınız 🙂

 

 

2 thoughts on “Birbirinden Güzel, Sürpriz Evlilik Teklifi Fikirleri

[…] cevabı alabileceğiniz, başarılı bir evlilik teklifi için; Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri  adlı yazımızada göz atmanızda fayda […]

[…] cevabı alabileceğiniz, başarılı bir evlilik teklifi için; Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır? Evlenme Teklifi Fikirleri  adlı yazımızada göz atmanızda fayda […]

Yorum Bırak