Düğün Ajandanıza Hoşgeldiniz

Nasıl bir alacağı konusunda henüz karar vermeyenler için harika bir liste oluşturduk. 2020 en iyi gelinlik modelleri arasından kendine uygun olanı alıp düğününde harika bir görünüme kavuşabilirsin. İşte sizin için belirlediğimiz, gelinlik modelleri ve fiyatları.

 

Aysira Gelinlik Modelleri

Aysira gelinlik, harika bir Türk moda markası olup çok uzun yıllardır sektördeki yerini korumaktadır. Aysira’da sadece gelinlik modelleri değil; abiye, nişan kıyafetleri, etol ve duvak da mevcut. Aysira gelinlik markadasının bu sezonki gelinlik modellerini sizler için derledik. Aysira’nın 2020 gelinlik fiyatları 3.500 TL’den başlayıp 3.600 ile 4.800 TL arasında değişmektedir. Ayırıca Aysira, geçen sezondan kalma gelinlikleri mevut fiyatın çok altında satmaktadır. Ancak sana tavsiyemiz, gelinlik için ortalama 2 ay önceden randevu alman daha iyi olur.

 

 

Balık Kesim Gelinlikler

Balık kesim gelinlikler, ortalama 5.500 TL’lik bir fiyat ortalamasına sahiptir. Ayrıca balık kesim gelinlikler, Aysira gelinlik gelinlik modellerinden çok daha fazla çeşitliliği olan bir markadır. 2018 model balık kesim gelinlik modellerinin, 2020 en iyi gelinlik modelleri arasında olması, balık kesim gelinliklere olan yoğun talebin en büyük kanıtı. 

 

 

Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modelleri, tarihi yarım asır öncesine dayanan balo tipi kabarık gelinliklerdir. 2020 en iyi gelinlik modelleri arasında olan prenses gelinlikler, beyaz rengin yanı sıra farklı renk alternatifleriyle de oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca prenses gelinlik modellerinde beyaz rengin dışına çıkmak isteyenler için; ekru, fildişi, kırık beyaz, capucino ve farklı renk detayları da mevcuttur. Prenses gelinlik modelleri fiyatları, 1250 TL’den başlayıp 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

 

 

Kabarık Gelinlik Modelleri

2020 en iyi gelinlik modelleri listesinin olmazsa olmazı, kabarık gelinlik modelleri… Asil görünüme sahip bu gelinliğe olan talep her geçen gün artmaktadır. Kabarık gelinliklerde en çok, yaka ve kol bölgesinde dantel kullanılan modeller tercih edilmektedir. Tabi bu modelde de, tercihinizi dantel işlemeliden yana kullanacaksanız saçlarınızın toplu olmasına ve sade aksesuarlar kullanmanızı öneriyoruz. Danteller, gelinlik yakasında ve kol bölgesinde bulunan modelleri tercih ettiğinizde ise, saçlarınız açık ve dalgalı olmalıdır. Kabarık gelinlik modelleri fiyatları, 950 TL’den başlayıp, 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

 

 

Balo Tipi Gelinlik Modelleri

Tamamen kapalı bir düğün salonunda dünya evine girecek gelinlerin, gelinlik seçimindeki en büyük tercihi, hiç şüphesiz balo tipi gelinlik modelleridir. 2020 en iyi gelinlik modelleri arasında da yer alan balo tipi modeller, 1800 ve 1700’lü yılların en büyük modası olan bombeli gelinliklerden esinlenerek tasarlanmıştır. Balo tipi gelinlik modelleri fiyatları, 900 TL’den başlayıp, 9.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

 

 

Tesettür Gelinlik Modelleri

Modern çizgiler ve gelin başı modelleri, tesettür gelinliklerde ön plana çıkan en büyük detay olarak görülmektedir. İpek işlemeler ile süslenen tesettür gelinlik modellerinde ise yaka detayları, kollardaki zarif işlemeler ve parlak yaldızlı işlemeler göz alıcı hale gelmektedir. 

Tesettür gelinlik modellerinin kumaş detayında şantuk kumaş (seyrek yapıda ipek dokulu parlak kumaşlar) kullanılır. Ayrıca, Fransız dantel kumaşlar, etek kısımlarında bazen şifon, yaka, kol ve göğüs bölümlerinde güpür kumaşları da tercih edebilirsiniz. Tesettür gelinlik modelleri fiyatları, 2018 yılında ortalama 2.500 TL civarındaydı. 2020 tesettür gelinlik modelleri fiyatı ise 4.000 TL’den başlayıp, 8.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

 

 

Dantel Gelinlik Modelleri

Son yılların yükselen gelinlik trenleri ve en çok tercih edilenleri arasında dantel gelinlik modelleri de yer almaktadır. Kol ve askılığında dantel model olan gelinlikler, büstiyer ve etek bölümünde dantel kullanılan tarzıyla hem bu sezon, hem de önümüzdeki sezonda popülerliğini devam ettirecek gibi gözüküyor. Dantel gelinlik modelleri fiyatları, 1.100 TL’den başlayıp, 6.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

 

Akay Gelinlik Modelleri

Türkiye’de üretilen en kaliteli gelinliklerin başında Akay gelinlik modelleri gelmektedir. Akay gelinliklerin fiyatları oldukça yüksek olup, telefon ve mail yoluyla fiyat bilgisi verilmemektedir. Ancak Akay Gelinliğin merkezi olan İkitelli’ye gitme şansınız olursa gelinliği daha uygun fiyata alabilirsiniz. Çünkü fabrika satış fiyatları her zaman daha uygun olur. Tül işlemeli etekler, sırtı açık gelinlik modellerinin yanında son derece şık duran Akay gelinlikler, kaliteli işçiliği ile ön plana çıkmaktadır. Akay gelinlik modellerinin mağaza satış fiyatı ise, 10.000 TL’den başlayıp, 20.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

 

Vintage Gelinlik Modelleri

2020 en iyi gelinlik modelleri arasında Vintage gelinlik modellerinin olması biraz şaşırtıcı öyle değil mi 🙂 Eskilerin en büyük modası olan Vintage, bu sezonun gelinlik modası oldu. Hatta mobilyadan takılara, giyimden ayakkabı ve çantalara kadar çoğu ürünün Vintage olanı tercih ediliyor. Vintage gelinlik modelleri fiyatları 700 TL’den başlayıp, 4.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

 

Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri

Düğününüzde unutulmaz ve bir o kadar da romantik bir gelinlik giymek istiyorsanız, fransız dantelli gelinlik modelleri tam size göre. 2020 en iyi gelinlik modelleri arasında olan bu gelinlikler, danteli günlük hayatında da kullanan hanımların adeta göz bebeği. Düğününüzde giydiniz fransız dantelli gelinlik ile hem çok romantik, hem de çok şık olacaksınız. Fransız gelinlik modelleri fiyatları 700 TL’den başlayıp, 4.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

 

 

Bohem Tarzı Gelinlik Modelleri

Bohem tarzı gelinlikler son yılların yükselen trendleri arasında yer alır. Bunun yanında, bohem tarzı kıyafetler de en az bohem tarzı gelinlikler kadar tutulmakta ve kullanılmaktadır. Bohem tarzı gelinlikler beyaz rengin haricinde pembe veya daha farklı bir renkte de tercih edilebilir. Bohem tarzı gelinlik modelleri fiyatları, 600 TL’den başlayıp, 3.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

 

 

Oleg Cassini Gelinlikleri

Henüz 50 yıllık olmasına rağmen Amerika’da en tercih edilen gelinlik ve abiye markası Oleg Cassini’dir. Türkiye’de da oldukça popüler olan bu markanın en büyük özelliği, birçok ilde mağazasının olmasıdır. 

Oleg Cassini’nin gelinlik fiyat listesini biraz daha detaylandırarak sizlere sunduk, işte o liste:

 • Uzun Kollu Dantel İşlemeli Balo Tipi Gelinlik Fiyatı: 9.000 tl
 • Dantel İşlemeli Askılı Sırt Dekolteli A Kesim Gelinlik Fiyatı: 6.00 tl
 • Kayık Yaka Uzun Kollu A Kesim Mikado Gelinlik Fiyatı: 2.500 tl
 • Dantel İşlemeli Tül Etekli Uzun Kollu A Kesim Gelinlik Fiyatı: 4.000 tl
 • Dantel İşlemeli ve Aplikeli Uzun Kollu A Kesim Gelinlik Fiyatı: 7.000 tl
 • Dantel İşlemeli Kalın Askılı A Kesim Gelinlik Fiyatı: 5.000 tl
 • Tül ve Dantel Kayık Yaka Balo Tipi Gelinlik Fiyatı: 3.000 tl
 • İllüzyon Yaka Uzun Kollu Payetli Balo Tipi Gelinlik Fiyatı: 5.000 tl
 • Dantel İşlemeli Kısa Kollu Kuyruklu Dar Kesim Gelinlik Fiyatı: 4.000
 • Halter Yaka A Kesim Dantel İşlemeli Gelinlik Fiyatı: 8.000 tl
 • Dantel İşlemeli İllüzyon Yaka A Kesim Gelinlik Fiyatı: 5.000 tl
 • Dantel Kayık Yaka Dar Kesim Gelinlik Fiyatı: 10.000 tl
 • Boydan Boya Dantel ve Çiçek İşlemeli Gelinlik Fiyatı: 7.000 tl
 • Dantel İşlemeli 2 mt. Kuyruklu Balo Tipi Gelinlik Fiyatı: 8.000 tl

 

 

Sade Gelinlik Modelleri

Özellikle yaz aylarında tercih edilen sade gelinlik modelleri, doğallığı ve sadeliği seven bayanların ilk tercihidir. Sade gelinlik modellerinde, beyazın büyülü güzelliği sadelik ile birleşerek gelinde zerafeti ön plana çıkartmaktadır. Sade gelinlik modelleri fiyatları, 600 TL’den başlayıp, 4.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

 

Straplez Gelinlik Modelleri

Staplez gelinlik modelleri, her sezon olduğu gibi 2020 gelinlik sezonunda da popülerliğini devam ettirmektedir. Bu gelinlik modelinde dikkat çeken en büyük kısım, dantelli straplez, balık model ve kabarık straplez kısımlarıdır. Straplez gelinlik modelleri fiyatları 800 TL’den başlayıp, 3.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.  

 

 

Gelinlik Markaları

Çeşitli markalar tarafından üretilen gelinlikler, gelinlerin beğenisine sunulmakta ve onları harika bir görünüme kavuşturmaktadır. Peki en iyi gelinlik markası hangisi? En ucuz gelinlik markası hangisi gibi sorulara cevap bulmanız açısından en bilindik gelinlik markalarını sizlerle paylaşacağız. Siz de, bu markalardan fiyat bilgisi alarak gelinlik alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. İşte gelinlik markaları:

 • Pronovias
 • Akay Gelinlik
 • Aysira Gelinlik
 • Oleg Cassini

 

Bu arada, En Güzel Evlilik Teklifi Sözleri adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

7 thoughts on “2020 En İyi Gelinlik Modelleri

Ekrem Sandıkçı
19 Kasım, 2019 1 sene ago

Bu zamanda genç kızlar gelinliğe çok önem veriyorlar. En kalitelisini ve fazla pahalı olmayan markalari tercih ediyorlar.dugunajandasi.com siteside bu kriterlere uymaktadır

Ezgi Sürücü
19 Kasım, 2019 1 sene ago

Balık, fransız,dantelli gelinlik modellerine bayıldım. Özellikle Aysira gelinlik modelleri de Türkiye’de çok tercih edilenler arasında olduğu için genel bir gelinlik türü. Fransız gelinlik modeli ile farklı bir ambians yaratılabilir.

mehmet enes
25 Kasım, 2019 1 sene ago

Bu zamanda genç kızlar gelinliğe çok önem veriyorlar. En kalitelisini ve en pahalisini almak istiyolar dugunajandasi.com buna uygun kriterlere sahip site

Keziban yazmen
01 Aralık, 2019 1 sene ago

Ya bence cok yararli bi yazi olmus elinize saglik evden cikmadan nasil bi gelinlik alabilirim fikrim oldu paylastiginiz modellerde cok guzel teşekkür ederim ☺

Anıl
01 Aralık, 2019 1 sene ago

Bir bakayım dedim en güzel gelinlik modelleri burda Tessetürlü Gelinlik Aldırıcam İnşAllah BEĞENİR Teşekkürler.
Dugunajandasi.com

Pınar
02 Aralık, 2019 1 sene ago

Hepsi birbirinden güzel ama ben en çok balıkçı ve Fransız Dantel gelinliği beğendim.Bu kadar çok model olması kafa karıştırıyor ama fazla seçenek olması da büyük şans.Ama önemli olan mutluluk…

Nuriye Rahat
04 Aralık, 2019 1 sene ago

Geçen sene arkadaşımın düğünü için Aysira Gelinliği tercih ettik. Sezonun en trend gelinlikleri ve abiyelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Her zevke hitap eden binlerce model mevcut. Benim abiye tercihim, arkadaşımın da gelinlik tercihi Aysira Gelinlik oldu. Evlilik hazırlığında olan herkese tavsiye ederim.

Yorum Bırak