Açık Lise 31 Mart 1 Nisan 2018 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Lise öğrenimini açıktan sürdürmeye devam binlerce kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan 31 Mart – 1 Nisan 2018 2. Dönem AÖL sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi tarafından açıklanacak. AÖL sınav sonuçları bilgisine göre sınıf veya dönem atlama detayları öğrenilebilecek. Peki, Açık Lise 2. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

Açık Öğretim Lisesi 2. dönem  SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açık Lise sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 31 Mart – 1 Nisan  tarihinde gerçekleştirdiği sınavların ardından sorgulanmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama gelmedi ancak Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarının 20 Nisan 2018 tarihine kadar açıklanması öngörülmektedir.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2. DÖNEM SINAV SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

31 Mart 1 Nisan 2018  tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018/2.dönem Sınavı soru ve cevap anahtarı açıklanmadı.  Yapılan sınav soru ve cevapların en geç 10 gün içersinde sitemizin dosyalar bölümünde yer alacaktır.

 1. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

 2. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

 3. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDEN NASIL MEZUN OLURUM?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

 

SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18adresinden ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkatealınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir