Söz Kıyafeti

Birlikteliğinizi evliliğe taşıyacak ilk adımı atarken nasıl bir kıyafet seçmelisiniz ve söz kıyafeti seçiminizde nelere dikkat etmelisiniz biliyor musunuz?

Söz kıyafetinizi seçerken aşırılıklardan uzak durmanız, belki de ilk kez tanışacak olan ailelerin dikkatini çok dağıtmamanız için uygun olacaktır. Özellikle evde yapılan söz törenlerinde gelin adayının sürekli serviste bulunması ve hareket etmesi gerektiği için aşırı gösterişli bir söz elbisesi hareketlerinizi kısıtlayacaktır.

söz kıyafeti

Örneğin, çok kabarık bir abiye elbise giymeniz durumunda misafirlerinize kahve servisi yaparken ayağınız takılabilir ve bu özel gününüz berbat olabilir.soz-kiyafeti-01

Söz için elbise seçiminizde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise dekolte ve yırtmaç konusudur. Fazla dekolte ya da fazla yırtmaçlı bir elbise ile oturup kalkarken sorunlar yaşayabilir ve tüm gün bunun rahatsızlığını hissederek sözlenmenizin tadına varamayabilirsiniz. Dekolteden vazgeçemem diyorsanız hareketlerinizi kısıtlamamak için sırt dekolteli kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

soz-kiyafeti-secimi

 

soz-kiyafeti-07soz-kiyafetleri

Söz kıyafeti için etek ve ceketten oluşan klasik bir model ayda sade bir elbise ile de seçimini tamamlayabilirsiniz. Genellikle beyaz ve krem renkler düğün gününe özgü olduğu için tercihler hafif makyaj ile uygun olabilecek mavi gibi sade renkler ya da asil siyah renk yönünde yapılabilir.

soz-kiyafeti-04

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hukuki Uyarı:

Sitede yer alan yazıların telif hakkı tamamıyla Dugunajandasi.com'a ait olup, izinsiz kısmen veya tamamen kullanılamaz ve kopyalanamaz. Hukuki uyarıya aykırı davranılması halinde yasal yollara başvurulacaktır.